Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Gedania Żukowo 3:0. Szybko rozbiły rywalki. (wideo, zdjęcia)

Joanna Szeszko (z lewej) i Agnieszka Starzyk należały do wyróżniających się zawodniczek Pronaru Zeto Astwy AZS w meczu z Gedanią fot. Wojciech Wojtkielewicz
Pronar Zeto Astwa AZS bez problemów wygrał z Gedanią Żukowo 3:0. Akademiczki były o klasę lepsze od rywalek i po raz drugi w tym sezonie Plus Ligi Kobiet sięgnęły po komplet punktów.

Wynik cieszy bardziej niż gra, która była średnia. Najważniejsze jednak jest zwycięstwo - mówi Wiesław Czaja, trener białostoczanek.

Akademiczki pozwoliły rywalkom nawiązać walkę tylko w pierwszym secie. Zawodniczki z Żukowa dobrze rozpoczęły spotkanie i po asach serwisowych Małgorzaty Plebanek i Aleksandry Szymańskiej zeszły na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:5.

Przyjezdne jednak szybko roztrwoniły przewagę. Spora w tym zasługa Joanny Szeszko, która dwoma mocnymi atakami poderwała do boju Podlasianki.

- Liczyłyśmy, że uda się w Białymstoku wygrać chociaż seta. Niestety, po obiecującym początku coś się w naszej grze zacięło - mówi Justyna Sachmacińska, kapitan Gedanii.

Miejscowe od stanu 11:11 dały koncert gry. Dwoma skutecznymi atakami z rzędu popisała się Małgorzata Cieśla. Chwilę później atakująca białostoczanek zablokowała najlepszą w ekipie gości Plebanek i było 16:11.

- Naszą bolączką są przestoje. Nie umiemy zachować równego tempa do końca seta - zauważa Cieśla.

I faktycznie, przewaga akademiczek szybko stopniała do jednego punktu (16:15). Wydawało się, że licznie przybyła publiczność będzie wystawiona na ciężką próbę. Na szczęście w porę skuteczność odzyskała Szeszko (MVP meczu). Białostocka przyjmująca w końcówce zdobyła trzy ważne punkty, a seta zakończyła asem serwisowym Magdalena Godos.

Zagrały dobrą zagrywką

W drugiej partii przyjezdne prowadziły tylko raz, po autowej zagrywce Katarzyny Kalinowskiej. Później przewaga Podlasianek nie podlegał dyskusji, a w pewnym momencie sięgnęła 11 punktów (15:4, 18:7).

- Wygrałyśmy zagrywką, z którą nie potrafiły poradzić sobie przeciwniczki - komentuje Szeszko.

Trudnymi serwisami popisywały się m.in. Godos, Starzyk i Kalinowska. Przyjezdne próbowały wielu rozwiązań, ale ani Sachmacińska, ani wprowadzona za nią Żaneta Rzepnikowska nie potrafiły dobrze dograć piłki do rozgrywającej.

- Moje zawodniczki opuściły głowy i trudno było zmotywować je do dalszej walki - tłumaczy Grzegorz Wróbel, trener zespołu z Żukowa.

Nierówny bój zakończyła Starzyk, której ataku nie zdołała podbić Sachmacińska.

Rywalki były rozpracowane

Trzecia partia była niemal kopią poprzedniej. Przewaga białostoczanek w pewnym momencie sięgnęła 13 punktów (18:5). Mecz zakończyła perfekcyjną zagrywką Kalinowska, dla której był to pierwszy mecz w tym sezonie, jaki zaczęła w wyjściowej szóstce.

- Miałyśmy dobrze rozpracowane rywalki pod względem taktycznym. Cieszymy się bardzo, że w naszej grze widać, że coraz więcej zaczyna się układać - kończy białostocka środkowa.