MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Ukosowarka ABM-29
Ukosowarka ABM-29 PROMOTECH
Aż cztery nowe ukosowarki planuje wprowadzić w tym roku do oferty białostocki PROMOTECH. To odpowiedź na wyraźny wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami na wszystkich rynkach świata.

- Wraz z coraz większymi – również jakościowymi - wymaganiami wobec spawanych konstrukcji, rośnie znaczenie przygotowania materiałów do spawania – mówi Artur Zawadzki, prezes PROMOTECHU. - Ukosowanie staje się ważnym elementem, wpływającym na jakość spawanych konstrukcji. Presja kosztowa z kolei wpływa na wzrost oczekiwań względem wydajności procesów ukosowania. PROMOTECH dzięki swemu doświadczeniu i know how jest w stanie w szybkim tempie rozwiązywać wyzwania, stojące przed wytwórcami konstrukcji spawanych. Dostosowaliśmy nasze maszyny do zmian zachodzących w technologii i związanych z nią wymagań, co pozwala nam na rozwój sprzedaży w tym obszarze, dzięki budowie oferty opartej o rosnące potrzeby klienta.

Nowe wersje znanych urządzeń

Jednym z takich urządzeń jest ABM-29 – ukosowarka, która przygotowuje krawędź blachy do spawania tą samą technologią, co - już produkowana - ABM 14.

- Różnią je możliwości obróbkowe – podkreśla Michał Uścinowicz, kierownik działu ukosowarek Promotechu. - ABM-29 w pierwszym przejściu jest w stanie uciąć aż 21mm szerokości fazy w stali konstrukcyjnej, a maksymalnie 29mm. Urządzenie zakończyło pozytywnie testy zewnętrzne i powinno być dostępne w ofercie z końcem drugiego kwartału.

Kolejną nowością rozszerzającą ofertę ukosowarek automatycznych będą dwa prostsze rozwiązania, znanej na rynku - ABM-50: ABM-50 DD i ABM-50 DD Vario.

- Te dwie maszyny może i nie mają tylu zalet, co ABM-50 (wielofunkcyjnego panelu sterowania z wyświetlaczem, pozwalającego na monitoring pracy maszyny oraz możliwości pracy góra-dół), jednak są w stanie pracować z podobną efektywnością – dodaje kierownik działu.

ABM-50 DD jest obecnie na etapie testów zewnętrznych u klienta; ABM-50 DD Vario z kolei, rozpoczyna wyczerpujące testy w CBR PROMOTECHU, pod fachowym okiem specjalistów ds. testów i konstruktorów. Maszyny mają być dostępne w ofercie w trzecim kwartale 2024 r.

Akumulatorowa nowość

W portfolio PROMOTECHU coraz częściej pojawiają się urządzenia zasilane bezprzewodowo. Idąc za tym trendem, firma planuje wypuścić w tym roku ukosowarkę zasilaną bateryjnie – BM-6 Battery. To niewielkie, dobrze wyważone urządzenie, mogące również zaokrąglać krawędzie, jest świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących na obiektach, gdzie dostęp do zasilania sieciowego może być utrudniony lub niemożliwy.

Akumulatorowa ukosowarka przeszła szereg testów w Polsce i za granicą, aktualnie wdrażamy ją do produkcji i będzie dostępna dla klientów w drugim kwartale 2024 r.

Dynamiczny rozwój oferty ukosowarek do blach i rur to kontynuacja, sprawdzonej już w PROMOTECHU, strategii polegającej na opracowywaniu i produkowaniu coraz większej ilości niszowych urządzeń dla branży metalowej.

- Nasz dział rozwoju i menedżerowie produktów obserwują trendy i zmiany technologiczne na rynku, by o krok wyprzedzać wyzwania, jakie pojawiają się przed naszymi klientami – podkreśla Artur Zawadzki. - Regularnie poszerzamy naszą ofertę o nowe urządzenia i akcesoria, dostosowane do potrzeb naszych klientów. Takie podejście pozwala nam na wypełnianie kolejnych nisz i systematyczne powiększanie rynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny