Promień zgasł. Wissa musi poczekać

Piłkarze Promienia (jaśniejsze stroje) spadli do IV ligi
Piłkarze Promienia (jaśniejsze stroje) spadli do IV ligi Wojciech Wojtkielewicz
Cudu nie było i piłkarze Promienia Mońki nie utrzymali się w III lidze. W ostatnim meczu drużyna Zbigniewa Skoczylasa przegrała u siebie 3:4 z Warmią Grajewo.

Nawet gdyby drużyna z Moniek rozprawiła się z Wilczkami, to i tak nie uratowałaby się przed degradacją, bo Wissa Szczuczyn ograła u siebie 2:1 Pogoń Łapy.

- Chcieliśmy wygrać i czekać na wynik ze Szczuczyna. Do przerwy było 2:1, a powiniśmy prowadzić 4:1. Niestety, potem szybko straciliśmy dwa gole. Trzy minuty przed końcem doprowadziliśmy do remisu 3:3 i szukaliśmy zwycięstwa. Zamiast tego Warmia nas skontrowała - opowiada Skoczylas.

Wissa z trudem uporała się z Pogonią, ale nie może jeszcze świętować utrzymania się. Wydział Gier PZPN rozpatrzy bowiem we wtorek sprawy Vęgorii Węgorzewo i Motoru Lubawa, które odwołały się od decyzji o ukaraniu ich walkowerami.

WYNIKI 30. KOLEJKI

Promień Mońki - Warmia Grajewo 3:4 (2:1).
Bramki: 1:0 - Kosiński (14), 1:1 - Kowalko (22), 2:1 - Bagiński (30), 2:2 - Arciszewski (49), 2:3 - Milczarek (70-karny), 3:3 - Zawadzki (87), 3:4 - Wójcik (90).

Wissa Szczuczyn - Pogoń Łapy 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Marczuk (29), 1:1 - W. Łapiński (57), 2:1 - Kozikowski (90).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Mrągowia Mrągowo 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Sosna (55), 1:1 - Osika (70), 1:2 - Sawicki (78).

Concordia Elbląg - Mazur Ełk 6:0, Huragan Morąg - Motor Lubawa 2:1, Zatoka Braniewo - Start Działdowo 2:1, Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo 0:6.

Wcześniej grali: MKS Korsze - Olimpia Zambrów 1:1.