Porozumienie Miasta Białystok z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną

(adek)
- Rozmowy z zarządem Strefy trwały długo, ale w wyniku negocjacji udało się nam obniżyć prowizję SSSE od sprzedanych nieruchomości, w porównaniu z porozumieniem z 2010 r. - mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.
- Rozmowy z zarządem Strefy trwały długo, ale w wyniku negocjacji udało się nam obniżyć prowizję SSSE od sprzedanych nieruchomości, w porównaniu z porozumieniem z 2010 r. - mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki. Adrian Kuźmiuk
Udostępnij:
Miasto Białystok i Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w czwartek podpisały porozumienie dotyczące dalszej współpracy w kontekście planów objęcia strefą ekonomiczną kolejnych terenów inwestycyjnych - rozszerzenia obszaru białostockiej podstrefy SSSE.

Jednocześnie określono zasady zbywania gruntów na powiększonym obszarze.

Obszar Podstrefy Białystok zostanie powiększony o ok. 64,36 ha. Będą to:

* położony w obrębie nr 22 - Krywlany obszar o łącznej powierzchni ok. 43,69 ha, na który składają się nieruchomości kompleksu I, obejmującego 2 działki o łącznej powierzchni ok. 11,64 ha oraz kompleksu II, obejmującego 1 działkę o pow. ok. 32,05 ha.

* położony w obrębie nr 21 - Dojlidy (przy ulicach Jacka Kuronia, Myśliwskiej, Franciszka Karpińskiego, Św. Proroka Eliasza oraz KS. Stanisława Suchowolca) obszar o łącznej powierzchni 16,26 ha, na który składają się nieruchomości kompleksu I, obejmującego 2 działki o łącznej powierzchni ok. 1,69 ha; kompleksu II obejmującego działkę o pow. ok. 2,02 ha; kompleksu III obejmującego działkę o powierzchni ok. 5,59 ha; kompleksu IV obejmującego działkę o powierzchni ok. 6,94 ha;

* położony w obrębie nr 21 - Dojlidy (przy ulicach Jacka Kuronia i Myśliwskiej) obszar o łącznej powierzchni ok. 4,40 ha, na który składają się nieruchomości kompleksu I, obejmującego działkę o powierzchni ok. 1,8 ha oraz kompleksu II, obejmującego 2 działki o łącznej powierzchni ok. 2,6 ha.

- Rozmowy z zarządem Strefy trwały długo, ale w wyniku negocjacji udało się nam obniżyć prowizję SSSE od sprzedanych nieruchomości, w porównaniu z porozumieniem z 2010 r. - mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

- Nowością w obecnie podpisanym porozumieniu jest także to, że Miasto Białystok będzie mogło samodzielnie przeprowadzić przetargi mające na celu zbycie prawa własności nieruchomości położonych w granicach Podstrefy Białystok SSSE - dodaje Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Obecnie istniejąca Podstrefa Białystok SSSE ma powierzchnię 30 hektarów. Została utworzona w grudniu 2008 roku. Pierwsze firmy rozpoczęły działalność w 2012 r. Funkcjonowanie na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uprawnia do korzystania z pomocy publicznej jaką jest zwolnienie z podatku dochodowego aż do momentu odzyskania 50% wartości (a w przypadku małych i średnich firm 70 i 60%) nakładów inwestycyjnych poniesionych przez przedsiębiorcę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jasio714 24843885

 w tym rozmachu , czy zmiesci się bez zakłóceń pas lotniska ?

Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie