Porażka Wigier Suwałki w pierwszym zimowym sparingu

Adam Muśko
Adam Muśko
Sparing Wisła Płock - Wigry Suwałki
Sparing Wisła Płock - Wigry Suwałki screen wisła płock tv
Wigry Suwałki w pierwszym sparingu rozegranym tej zimy przegrały 0:2 z ekstraklasową Wisłą Płock. Spotkanie było rozegrane w Siedlcach.

Mecz był rozgrywany w trzech tercjach. pierwsza trwała 45 minut, a dwie kolejne po 30 minut.

Trochę niespodziewanie na początku spotkania to suwalska drużyna miała dobre okazje na objecie prowadzenia. Niestety swoje szanse zmarnowali Kamil Adamek i nowy nabytek Wigier Mateusz Sowiński. Dopiero po kilkunastu minutach Wisła zaczęła przejmować inicjatywę. Praktycznie od razu podopieczni Radosława Sobolewskiego potwierdzili to golem. Bramkę zdobył Dawid Kocyła po składnej wymianie podań z Patrykiem Tuszyńskim.

Natomiast na 2:0 podwyższył Mateusz Szwoch wykorzystując rzut karny. Pod koniec tej części gry Wigry powinny zdobyć bramkę kontaktową, ale Sowiński przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły Krzysztofem Kamińskim.

Z drugiej tercji należy odnotować łady rajd lewą stroną Denisa Gojko, który niestety źle dograł piłkę partnerom.

W trzeciej tercji Wigry znowu miały wyśmienitą okazję na gola. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Damiana Michalskiego sędzia podyktował rzut karny, ale niestety jeden z zawodników testowanych nie wykorzystał jedenastki.

- Na tle drużyny ekstraklasowej mieliśmy fajne momenty - twierdzi Dawid Szulczek, trener Wigier. - Obiecująco wypadła nasza młodzież. Natomiast z pięciu zawodników testowanych najprawdopodobniej w tygodniu z dwójką podejmiemy rozmowy aby do nas dołączyli. Gdyby podpisali umowy to kadra praktycznie byłaby zamknięta.

Wisła Płock - Wigry Suwałki 2:0
Bramki:
1:0 - Dawid Kocyła (20), 2:0 - Mateusz Szwoch (30.-karny).
Wisła: (I i II tercja) Krzysztof Kamiński - Ángel García, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch, Dušan Lagator, Filip Lesniak, Damian Rasak, Dawid Kocyła - Patryk Tuszyński. III tercja: Bartłomiej Gradecki - Damian Zbozień, Julio Rodríguez, Damian Michalski, Milan Obradović - Fryderyk Gerbowski, Torgil Gjertsen, Hubert Adamczyk, Piotr Pyrdoł, Giorgi Merebaszwili - Cillian Sheridan.

Wigry: Jan Balawejder - Michał Ozga, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Michał Orzechowski, Daniel Liszka, Bartłomiej Babiarz, Denis Gojko, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński, Kamil Adamek. Ponadto grali: Hieronim Zoch, Piotr Słowikowski, Cezary Sauczek, Patryk Mularczyk, Jakub Świątek, Wojciech Łada, Christian Suski, Filip Kozłowski oraz pięciu zawodników testowanych.