Polska - Walia 1:0. Fantastyczny gol Rogera

Bez Rogera Polska nie pokonałaby Walii
Bez Rogera Polska nie pokonałaby Walii Wojciech Oksztol
Polska pokonała Walię 1:0 w rozegranym w Portugalii meczu towarzyskim. Gola strzelił w 80. minucie Roger.

Biało-czerwoni, przygotowujący się do meczu eliminacji mistrzostw świata z Irlandią Północną grali słabo. Mimo wielu kontuzji Walijczycy sprawiali lepsze wrażenie, ale brakowało im szczęścia i skuteczności.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Roger. Pomocnik Legii Warszawa przejawiał wielką ochotę do gry. Był aktywny, a dobry występ przypieczętował bramką. Po podaniu Marcina Wasilewskiego przelobował walijskiego bramkarza, dając Polsce zwycięstwo.

Wynik:

Polska - Walia (0:0). Żółte kartki: Roger - FLetcher, Cotterill. Sędziował: Bruno Paixao (Portugalia). Widzów: 500.

Polska: Fabiański (46. Boruc) - Wasilewski, Żewłakow, Dudka, Wawrzyniak, Boguski (46. Łobodziński), M. Lewandowski, Garguła (46. Roger), Murawski (75. Trałka), Krzynówek (46. Smolarek), R. Lewandowski (62. Paweł Brożek).

Walia: Hennessey (46. Myhill) - Ricketts, Gunter, Williams, Nyatanga, Bale, Edwards, Collison (46. Ramsey), Ledley (46. Fletcher), Bellamy (46. Vokes), Evans (46. Cotterill).