Polska - Portugalia 0:0. Nie daliśmy się gigantom

Ireneusz Jeleń w pierwszej połowie zmarnował kapitalną sytuację podbramkową.
Ireneusz Jeleń w pierwszej połowie zmarnował kapitalną sytuację podbramkową. Wojciech Oksztol / Archiwum
Komplet 58 tysięcy kibiców obserwował na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz Polska - Portugalią, zakończony wynikiem 0:0.

Remis jest cennym wynikiem, jeśli się weźmie pod uwagę to, że rywale mają skład naszpikowany gwiazdami, jak chociażby Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

Do przerwy żadnej ze stron nie udało się strzelić gola.Portugalia miała przewagę, a Wojciecha Szczęsnego najczęściej nękał Nani z Manchesteru United.

Ale i biało-czerwoni mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. W końcówce pierwszej odsłony sam na sam z Rui Patricio znalazł się Ireneusz Jeleń, ale fatalnie chybił.

Drugą połowę Polacy rozpoczęli z większym rozmachem. Dwukrotnie groźnie strzelał Ludovic Obraniak. Rywale mieli kłopoty ze złapaniem właściwego rytmu i nie mogli przedrzeć się pod polską bramkę.

W końcówce groźnie strzelali jeszcze Sławomir Peszko i Adrian Mierzejwski, ale nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

- Spotkanie, pomimo, że nie było w nim goli, mogo się podobać, bo było szybkie i żywe. A Stadion Narodowy jest fantastyczny i jego próba wypadła znakomicie - ocenił przed kamerami TVP Franciszek Smuda.

WYNIK

Polska - Portugalia 0:0. Żółta kartka: Veloso. Sędziował: Alon Yefet (Izrael). Widzów: 58 tys.
Polska: Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis Wawrzyniak (85. Boenisch), Dudka, Polanski (81. Matuszczyk), Błaszczykowski (90. Mila), Obraniak (81. Mierzejewski), Rybus (77. Peszko), Jeleń (66. Grosicki).
Portugalia: Rui Patricio, Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao (21. Nelson), Raul Meireles, Moutinho (46. Fernandes), Veloso, Nani (82. Oliveira), Almeida (66. Postiga), Cristiano Ronaldo (76. Quaresma).