Polska - Estonia 4:0 (U15). Adam Radecki z MOSP - Jagiellonii Białystok strzelił gola (zdjęcia)

(kw)
Adam Radecki (z prawej) strzelił czwartego gola dla Polski
Adam Radecki (z prawej) strzelił czwartego gola dla Polski fot. Wojciech Oksztol
Reprezentacja Polski do lat 15 pokonała Estonię 4:0 w rozegranym w Juchnowcu Dolnym międzypaństwowym meczu towarzyskim.

Biało-czerwoni przez całe spotkanie mieli dużą przewagę i mogli zwyciężyć znacznie wyżej.

Podopieczni Marcina Dorny objęli prowadzenie już w 7. minucie, kiedy po rzucie rożnym do siatki piłkę posłał Michał Kawecki. Potem efektowną akcję najlepszego na boisku Wiktora Bagińskiego strzałem głową wykończył Martin Kobylański, syn znanego przed laty piłkarza - Andrzeja. Na 3:0 podwyższył Łukasz Wroński, kończąc uderzeniem z ostrego kąta indywidualny rajd.

Wynik ustalił obrońca MOSP-Jagiellonii Białystok Adam Radecki, przytomnie zachowując się w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym.

W czwartek w Sokółce rozegrany zostanie mecz rewanżowy.
WYNIK
Polska - Estonia 4:0 (3:0).
Bramki: 1:0 - Kawecki (7), 2:0 - Kobylański (31), 3:0 - Wroński (38), 4:0 - Radecki (44). Grano 2x40 minut.