Polska - Argentyna 3:1. Awans na igrzyska coraz bliżej

Bartosz Kurek miał spory wkład w wygraną z Argentyną
Bartosz Kurek miał spory wkład w wygraną z Argentyną Rafał Soboń
Polska pokonała 3:1 Argentynę podczas rozgrywanego w Japonii turnieju o Puchar Świata. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych.

Impreza stanowi kwalifikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Biało-czerwoni zrobili duży krok, by uzyskać przepustki na olimpiadę.

Po pokonaniu Kuby 3:0 i Serbii 3:1 spotkanie z Argentyną okazało się najtrudniejsze z dotychczasowych. Polacy rozpoczęli słabo, popełniając masę błędów. Rywale szybko objęli prowadzenie 9:3. Trener Andrea Anastasi zdjął z parkietu Pawła Zagumnego i Michała Kubiaka, wprowadzając do gry Bartosza Kurka i Łukasza Żygadłę. Nie na wiele to się zdało i przegraliśmy do 18.

Potem koncert gry rozpoczął Michał Winiarski. Nasz przyjmujący obijał blok, sam blokował i zdobył punkt zagrywką. Dzięki akcjom późniejszego MVP meczu objęliśmy prowadzenie 12:7 i spokojnie wygraliśmy 25:20.

W trzecim i czwartym secie rozgorzała zacięta walka, w której żadnej ze stron nie udało się wypracować większej niż dwupunktowa przewagi. Na szczęście w decydujących momentach wspaniale funkcjonował polski blok. Trzeciego seta atakiem po skosie skończył Kurek, a decydującą partię punktowy blok Żygadły i atak w aut Argentyńczyków.

- Szło nam jak krew z nosa, ale najważniejsze, że poszło i mamy dziewięć punktów - ocenił przed kamerami Polsatu Sport Kubiak.

Kolejny mecz Polska rozegra w czwartek z Iranem. Początek o godz. 7 polskiego czasu. Transmisja w Polsacie Sport.