Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka. Poznaliśmy laureatów 10. edycji Białostockiego Testu Informatyków

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Rozstrzygnięcie Białostockiego Testu Informatyków
Rozstrzygnięcie Białostockiego Testu Informatyków Dariusz Piekut/PB
Białostocki Test Informatyków wyłonił najlepszych. Do wygrania były pieniądze, staże w firmach IT oraz indeksy na studia w Politechnice Białostockiej.

Aż 170 uczestników, 16 partnerskich firm z branży IT, pula nagród przekraczająca 17 tysięcy złotych oraz 4 indeksy na studia zdobyte w kategorii uczniowskiej – to bilans dziesiątej edycji Białostockiego Test Informatyków. Wydarzenie zorganizował Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

– Pierwsze BTI odbyło się w 2013 roku. Przez te 10 lat zbudowaliśmy fantastyczną markę, która cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczestników, którymi są studenci oraz uczniowie szkół, jak i firm. W tym roku wśród partnerów Białostockiego Testu Informatyków mamy 16 fantastycznych firm, które z sukcesem działają w branży technologicznej – mówi dr Magdalena Kacprzak z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, koordynatorka BTI.

Studenci i uczniowie szkół średnich z Białegostoku, Grajewa, Sokółki, Wysokiego Mazowieckiego rozwiązywali zadania w formie testu wielokrotnego wyboru w 9 kategoriach tematycznych:

 • cyberbezpieczeństwo
 • bazy danych
 • DevOps
 • technologie chmurowe – Azure
 • technologie webowe
 • znajomość języka C++
 • znajomość języka C#,
 • znajomość języka Java
 • znajomość języka Python

– Ta popularność BTI bierze się między innymi stąd, że wyłaniamy tu najlepszych informatyków, nie tylko na uczelni, na Wydziale Informatyki, ale też wśród młodych adeptów, którzy mamy nadzieję, wkrótce będą naszymi studentami – dodaje dr Kacprzak. – A dlaczego aż dziewięć kategorii? Zaproponowały je firmy, które układały pytania testowe do BTI. Odzwierciedlają więc one zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży. I tak, po raz pierwszy w naszym konkursie pojawiła się kategoria cyberbezpieczeństwo. To znak naszych czasów.

Białostocki Test Informatyków - Nagrody

Młodzi informatycy walczyli o nagrody finansowe, a uczniowie szkół ponadpodstawowych o cztery indeksy na studia na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Pula nagród w tegorocznym BTI przekroczyła 17 tys. złotych. Zdobywca pierwszej nagrody – grand prix konkursu – otrzymał czek na 3400 złotych, kolejne dwa miejsca w klasyfikacji generalnej warte były 2 000 i 1 500 złotych.

W każdej kategorii tematycznej można było zdobyć: za pierwsze miejsce 500 zł, drugie - 300 złotych, trzecie - 200 złotych.

Laureaci konkursu

Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej Białostockiego Testu Informatyków zostali:

 1. Oskar Raszkiewicz (Technikum Programistyczne INFOTECH)
 2. Mateusz Misiewicz (student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej)
 3. Kacper Świderek (student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej)

W kategorii uczniowskiej zwyciężyli, wygrywając indeks na studia:

 1. Oskar Raszkiewicz (Technikum Programistyczne INFOTECH)
 2. Adam Bryndza ( I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku)
 3. Jakub Kosiński (Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku)
 4. Jakub Ławreszuk (Technikum Programistyczne INFOTECH)

Poza samym konkursem organizatorzy przygotowali też serię wykładów dla studentów Wydziału Informatyki, poświęconych najnowszym rozwiązaniom i zagadnieniom branży. Wśród nich pojawiło się m.in. wystąpienie Rafała Czupryńskiego, menedżera firmy Microsoft z prezentacją pt. „Trendy rozwoju technologii - czy człowiek będzie jeszcze potrzebny?” Ekspert jest znaną postacią w środowisku IT, prowadził szkolenia i wykłady dla studentów i wykładowców najlepszych polskich uczelni.

Podczas Białostockiego Test Informatyki na mini-targach zaprezentowało się 16 firm. Odwiedzenie ich stoisk było niepowtarzalną szansą, by porozmawiać z przedstawicielami czołowych brandów z branży i poznać aktualne wymagania rynku pracy.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny