Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka. Nowoczesne centrum prawie gotowe. Teraz trwają odbiory laboratoriów

Marta Gawina [email protected]
Politechnika Białostocka. Nowoczesne centrum prawie gotowe. Teraz trwają odbiory laboratoriów Nowe centrum powstało na parkingu przy wydziale budownictwa od strony ul. Świerkowej. Zacznie działać od nowego roku akademickiego.
Politechnika Białostocka. Nowoczesne centrum prawie gotowe. Teraz trwają odbiory laboratoriów Nowe centrum powstało na parkingu przy wydziale budownictwa od strony ul. Świerkowej. Zacznie działać od nowego roku akademickiego. Wojciech Wojtkielewicz
Rozpoczęło się też wyposażanie dydaktyczno-badawczych pomieszczeń Centrum Inno - Eko - Tech na Politechnice Białostockiej. Studenci będą mogli z nich korzystać od października

To jedna z najważniejszych inwestycji Politechniki Białostockiej. Innowacyjne Centrum Inno - Eko - Tech, umożliwi badanie alternatywnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego i ochrony środowiska.
- To ważne przyszłościowe specjalizacje Politechniki Białostockiej. Warto przy tym podkreślić, że mają być wspierane pieniędzmi z UE na badania i rozwój - przypomina Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej.
Budowa nowoczesnego obiektu jest już praktycznie zakończona. W tej chwili trwają odbiory. - Sukcesywnie ogłaszane i rozstrzygane są przetargi na wyposażenie centrum - zarówno w meble, jak i sprzęt laboratoryjny - podkreśla Dorota Sawicka.

Oznacza to, że pod koniec tego roku akademickiego i latem poszczególne katedry będą przeprowadzać się do nowych pomieszczeń. - Zajęcia studentów w nowoczesnym centrum będą mogły odbywać się pełną parą od nowego roku akademickiego - dodaje rzeczniczka

Nowe centrum powstało na parkingu przy wydziale budownictwa od strony ul. Świerkowej. Znajdzie się w nim kilkadziesiąt laboratoriów i 673 stanowiska badawcze.

- Centrum umożliwi działalność dydaktyczną oraz prowadzenie badań naukowych nie tylko wydziałowi budownictwa i inżynierii środowiska, ale także elektrycznemu i  mechanicznemu ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów wytwarzania energii

- dodaje rzeczniczka uczelni.

Projekt realizowany jest przy unijnym wsparciu. Uczelni udało się zdobyć ponad 87 mln zł. W ramach Inno-Eko-Tech na uczelni powstały już dwa nowe kierunki kształcenia: biotechnologia oraz ekoenergetyka - kierunek  współtworzony przez trzy wydziały.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny