Pogoń Siedlce - Jagiellonia Białystok 0:2. Zwycięstwo na wyjeździe, ale tylko w sparingu

Jagiellonia Białystok - Pogoń Siedlce 2:0. Pierwszego gola dla Jagi strzelił Brazylijczyk Bruno. fot. Wojciech Oksztol
W meczu kontrolnym piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali 2:0 w Siedlcach czwartoligową Pogoń.

Gole dla ekipy Michała Probierza w końcówce spotkania strzelili Bruno i Tomasz Frankowski.

Na początku Probierz dał szansę zawodnikom walczącym o miejsce w składzie. Przeprowadzili oni kilka ciekawych akcji, ale nie potrafili udokumentować przewagi golami. Po godzinie gry na placu pojawił się podstawowi piłkarze i Jaga przycisnęła. W 78.minucie doszło do zamieszania w polu karnym Pogoni, po którym piłkę przejął Bruno. Brazylijczyk zwodem oszukał obrońcę i strzałem z dziewięciu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Wynik został ustalony kilkadziesiąt sekund przed końcem. Na własnej połowie piłkę przejął Andrius Skerla. Litwin szybkim podaniem uruchomił Mariusza Dzienisa. Prawy pomocnik białostoczan przeprowadził rajd i spod linii końcowej posłał futbolówkę wzdłuż bramki, a formalności dopełnił Frankowski.

WYNIK
Pogoń Siedlce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Bruno (79), 0:2 - Frankowski (90).
Jagiellonia: Kudrycki (83. Majewski) - Lewczuk, Pacan, Matuszek, Cionek, Kojasevic, Falkowski, Guevara, Jarecki, Twardowski, Fidziukiewicz.
Od 61 minuty grali też: Norambuena, Stano, Skerla, Hermes, Zawistowski, Grosicki, Dzienis, Frankowski, Zawistowski, Król i Bruno.