Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaski Oddział Straży Granicznej przyjął do służby 17 funkcjonariuszy. Odbyło się uroczyste ślubowanie (zdjęcia)

(adek)
8 lipca, w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.
8 lipca, w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. POSG
8 lipca, w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Uroczystość odbyła się w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorza Biziuka, pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, kapelanów oraz rodzin i bliskich nowo przyjętych funkcjonariuszy.

- Słowa roty ślubowania na uroczystym apelu wypowiedziało 17 osób (4 kobiety i 13 mężczyzn) - mówi Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Wszyscy od najbliższego poniedziałku rozpoczną szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Kurs obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po siedmiu miesiącach nauki i pomyślnie zdanych egzaminach końcowych funkcjonariusze ci będą zdobywać doświadczenie zawodowe w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

To nie ostatnie ślubowanie w tym roku. Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje w październiku 2019 roku przyjąć do służby jeszcze 30 funkcjonariuszy.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce nabór.

Zobacz też:

Uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej w Rutce-Tarta...

Abp Tadeusz Wojda poprowadził uroczystą Mszę św. w białostockiej archikatedrze w intencji funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w 28 rocznicę powołania tej służby.

Rocznica powołania Straży Granicznej. Msza św. w białostocki...

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny