W tym roku liderów gospodarki regionu poznamy w listopadzie. I przyznamy prestiżowy tytuł Najlepszego Pracodawcy

Będzie tak: na podstawie badań przeprowadzonych przez Direction Group Poland w przedsiębiorstwach zainteresowanych tytułem Najlepszy Pracodawca, wyłoniona zostanie grupa firm, które spełniają określone wymogi dotyczące relacji z pracownikami. Nagrodę zdobędzie ta oceniona najwyżej, ale zaprezentujemy wszystkie, dla których udział w tym badaniu był istotny.

– Bo już sama decyzja o poddaniu się takiej ocenie świadczy, że przedsiębiorstwu zależy na tym, jak jest oceniane na rynku pracy – mówił wczoraj Marek Masalski z Direction Group na kolejnym biznes lunchu w restauracji Lipcowy Ogród, gdzie zapraszamy podlaskie firmy, aby pokazać im zmiany wprowadzone w tegorocznej, 13.

edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Kuriera Porannego. – Co więcej, decyzja ta świadczy, że dana firma ma powody, aby pokazać, jak jest dobra w swojej dbałości o stwarzanie pracownikom ścieżek rozwoju czy spełnianiu innych warunków, które są obecnie oczekiwane przez dobrych fachowców.

Wprowadzenie jakościowej kategorii Najlepszy Pracodawca, zamiast kilku typowo statystycznych, jak wielkość, wzrost czy dynamika zatrudnienia, to tylko jedna ze zmian w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw.

Więcej największych
Najbardziej spektakularną jest to, że z tytułu największych przychodów przyznamy nie jedną, a kilka nagród: dla dużych, średnich, małych, a może nawet mikro firm, jeśli tylko takie znajdą się w Złotej Setce.
Zmiana ta jest odpowiedzią na uwagi przedsiębiorców, którzy zauważali, że główne trofea trafiają do ograniczonej grupy firm spośród setki tych największych. I nie sposób było temu zaprzeczyć. Bo jeśli między liderem o największym przychodzie w regionie a już nawet trzecim przedsiębiorstwem na liście jest różnica 2 miliardów przychodu, to trudno ten dystans z roku na rok przeskoczyć. Dlatego uznaliśmy, że nagradzając kilka firm w poszczególnych kategoriach wielkości, w sposób bardziej widoczny docenimy osiągnięcia regionalnych przedsiębiorców. I pokażemy zmiany w podlaskiej gospodarce.

Tytuły znane i nowe
Inne nagrody, jakie przyznamy, to znane już:

  • Awans Roku (najznaczniejsza zmiana miejsca na wyższe w setce),
  • Debiut Roku (dla firmy, która wejdzie do setki na najwyższe miejsce)
  • i Firma Roku (pod uwagę brana jest dynamika przychodu, stopa zwrotu kapitału własnego, rentowność przychodów, bieżąca płynność finansowa, dynamika wzrostu majątku trwałego.

Po raz siódmy - w oparciu o współpracę z podlaskimi organizacjami około biznesowymi i Kapitułą rankingu - wyłonimy Menedżera Roku 2015.

Ponadto tegoroczny partner rankingu – firma doradcza PwC Polska - wyłoni Krajowego i Zagranicznego Inwestora oraz Eksportera Roku.

Słowo o metodzie
Dane finansowe pozyskuje na użytek rankingu potężna wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska, lider branży informacji gospodarczej.

Podstawą rankingu będzie jak zwykle Krajowy Rejestr Sądowy, ale do rankingu mogą także oczywiście dołączyć firmy, które albo nie mają obowiązku składać tam raportów finansowych lub obawiają się, że ich raport nie będzie jeszcze dostępny w KRS do końca października. W takiej sytuacji bardzo prosimy zainteresowane Złotą Setką firmy o przesłanie na adres autorki tekstu podpisanego skanu Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego oraz informacji o zatrudnieniu ogółem i na terenie województwa podlaskiego, za 2015 rok. Dane te przekażemy do Bisnode.

Dziękujemy firmom, które już przesłały nam takie informacje. Czekamy na nie do 12 października br. I jeszcze raz podkreślamy - w tym roku nie czekamy na ankiety od Państwa, tylko na skany danych finansowych.

Z kolei firmy zainteresowane dołączeniem do rankingu o tytuł Najlepszego Pracodawcy prosimy o kontakt z:
Anną Jankowską - anna.jankowska@polskapress.pl tel. 85 748 95 65
lub
Urszulą Mieszków - urszula.mieszkow@polskapress.pl tel. 85 748 96 64

Do firmy zgłoszą się wtedy przedstawiciele Direction Group Polska i uzgodnią szczegóły badań ankietowych.
Uwaga: szczegółowe wyniki badań nie będą publikowane; pozostaną do dyspozycji firm. Tytułem Najlepszego Pracodawcy nagradzamy przedsiębiorstwo, którego badanie da najlepszy wynik i prezentujemy uczestników rankingu, jako godnych polecania pracodawców.

Wyłonienie Inwestora Krajowego i Zagranicznego bierze na siebie PwC. Podobnie jak Eksportera Roku - wkrótce więcej informacji dla firm, które są zainteresowane aktywnym włączeniem się do rywalizacji o ten tytuł.

Natomiast Menedżera Roku wybierzemy tradycyjnie w oparciu o wskazania płynące od podlaskich organizacji biznesowych i wyniki głosowania przez przedsiębiorców w regionie.

Pytania w sprawie Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw prosimy kierować pod adres
maryla.zalikowska@polskapress.pl

lub pod nr tel. 85 7489 552