MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlasie Wrestling Cup III. Turniej zapaśniczych nadziei

Mariusz Klimaszewski
Mariusz Klimaszewski
Już w sobotę, 9 grudnia w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Świerkowej 20A odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju zapaśniczego pod nazwą „Podlasie Wrestling Cup”.
Już w sobotę, 9 grudnia w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Świerkowej 20A odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju zapaśniczego pod nazwą „Podlasie Wrestling Cup”. materiały prasowe
Już w sobotę, 9 grudnia w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Świerkowej 20A odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju zapaśniczego pod nazwą „Podlasie Wrestling Cup”. Początek zapaśniczych zmagań o godzinie 18.

Na matach rozłożonych w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Świerkowej 20A podczas Podlasie Wrestling Cup III walczyć będą medaliści mistrzostw Europy i Świata, wschodzące gwiazdy sportu zapaśniczego z Polski, Litwy i Ukrainy. Turniej, nad którym patronat objął olimpijczyk, dwukrotny mistrz Europy, jednokrotny mistrz świata i srebrny medalista olimpijski, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron ma na celu promocję zapasów, promocję województwa Podlaskiego jak i Białegostoku.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Wschód Białystok, który prowadzi bezpłatne szkolenia dzieci i młodzieży w Białymstoku i Supraślu. Zajęcia zapaśnicze, fizyczne mają ogromne znaczenie w procesie kształtowania charakteru dzieci i młodzieży. Wszystkie te rzeczy klub przedkłada podczas zajęć zapaśniczych.

Zapasy jako sport olimpijski mają bogatą tradycję, ponadto zapasy niosą ze sobą wartości wychowawcze, zdrowotne, a przede wszystkim sportowe. Zapasy są znakomitym sportem gimnastycznie maksymalnie ogólnorozwojowym, dającym świetną bazę do wielu form aktywności fizycznej, a przede wszystkim przeciwdziałają wadom postawy, promują prawidłowe wzorce zachowań, tolerancje i szacunek wobec przeciwnika oraz cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu oraz odpowiedzialność za innych. Są to cechy, które w prawidłowy sposób kształtują nasze dzieci i młodzież.

- Zależy nam na tym aby sport zapaśniczy się rozwijał aby nasza młodzież garnęła się do sportu, który jest tak ważnym elementem rozwoju w tym aspektem wychowawczym - mówią organizatorzy zawodów przedstawiciele KS Wschód Białystok.

.
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie, Miasto Białystok oraz PGE Dystrybucja S.A.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wyjazd reprezentacji Polski z Hanoweru na mecz do Hamburga

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny