Pływanie. Omega zgarnęła 19 medali

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Zawodnicy UKS Omega Sokółka podczas prezentacji zespołów tuż przed rozpoczęciem zawodów Piotr Rećko
Prawie 400 zawodników z 17 klubów z Polski, Łotwy i Białorusi wzięło udział w XI Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod patronatem burmistrza Sokółki.

Zawodnicy ścigali się na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Pływacy UKS Omega, przygotowani przez trenerów Rafała Firsa i Konrada Stackiewicza wywalczyli w sumie 19 medali.
W roczniku 2003 aż trzech zawodników zdobyło po dwa medale potwierdzając swoje doskonałe przygotowanie.

Agnieszka Ancypo złoty medal na 200 m stylem zmiennym i srebrny na 100 m stylem klasycznym. Także Eryk Michałowski potwierdził swoje umiejętności zdobywając dwukrotnie złoty medal na 100 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym. Z kolei Jan Kułakowski uzyskał dwa złote medale na 100m oraz 200 m stylem klasycznym.

W tym roczniku świetnie spisał się też Szymon Karpowicz zdobywając srebro na 100 m stylem grzbietowym.

Zawodnicy w tej kategorii wiekowej w składzie: Eryk Michałowski, Jan Kułakowski, Agnieszka Ancypo i Julia Sołoniewicz nie mieli sobie równych w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym zajmując pierwsze miejsce.

W roczniku 2002 również trzech zawodników zdobyło po dwa medale. Konrad Rećko po bardzo emocjonujących pojedynkach zdobył złoty medal na 400 m stylem dowolnym oraz srebro na 100m stylem dowolnym.

Także Gabriela Czarnowicz dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji zdobywając złoty medal na 100 m stylem dowolnym oraz srebro na 400 m stylem dowolnym.

Po raz kolejny świetny występ w tym roczniku odnotował Kacper Gudalewski zdobywając złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz srebro na 100 m stylem klasycznym.

Sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Gabriela Mozolewska, Kacper Gudalewski, Konrad Rećko oraz Gabriela Czarnowicz zdobyła brązowy medal.

Wśród najstarszych zawodników z UKS Omega swoją znakomitą formę zaprezentowały Anita Hajduk i Ola Rogowicz startujące w roczniku 2000. Anita zdobyła dwa złote medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym. Ola w świetnym stylu zdobyła srebro na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz brąz na 100 m stylem dowolnym.

Bardzo dobrze popłynęli i poprawili rekordy życiowe pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Piotr Druć, Magdalena Pietrych, Zuzanna Rogowicz, Augustyn Jackiewicz, Gabriela Mozolewska i Kinga Onoszko.

Nie sposób nie wspomnieć o licznej grupie najmłodszych adeptów pływania z roczników 2004-2006. Dla większości z nich były to pierwsze zawody w życiu. Wielu z nich ustanowiło swoje rekordy życiowe i zdobyło cenne doświadczenie przed następnymi startami.

UKS Omega był po raz pierwszy organizatorem zawodów tej klasy. Nowością na sokólskich zawodach było zastosowanie elektronicznego pomiaru czasu, co uatrakcyjniło imprezę dla publiczności oraz samych startujących.