Pływanie: Jakub Radziszewski jest najlepszy na Podlasiu

(ula)
Reprezentanci bielskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki udanie zaprezentowali się na Licealiadzie w Suwałkach. Archiwum
Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Podlaskim Jakub Radziszewski w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym zajął 1. miejsce z czasem 28,80 podczas finału Licealiady Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Aquaparku w Suwałkach.

Kuba trenuje pod okiem trenera Dariusza Laszewicza w Miejskim Klubie Pływackim Wodnik. Złoty medal wywalczył wyprzedając 48 zawodników z podlaskich szkół.

Do zawodów w Suwałkach zgłoszono 220 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

Sztafeta dziewcząt z Bielska w składzie: Barbara Abramczuk, Magdalena Perkow-ska, Zuzanna Szpakowska i Roksana Oliwia Koziak zajęła 12. miejsce. Sztafeta chłopców: Jakub Radziszewski, Mateusz Niewiński, Karol Rzepniewski i Mateusz Słupski uplasowała się na 16. pozycji w województwie.