Piłkarski sparing: Jagiellonia lepsza od NK Zagrzeb

(kw)
Tomasz Kupisz zdobył jedną z bramek w meczu z NK Zagrzeb
Tomasz Kupisz zdobył jedną z bramek w meczu z NK Zagrzeb Wojciech Oksztol
Przebywająca na zgrupowaniu w Słowenii Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 w sparingowym meczu chorwacką drużynę NK Zagrzeb.

Po pokonaniu 2:0 NK Istra 1961 żółto-czerwoni poradzili sobie także z kolejną drużyną z chorwackiej ekstraklasy. Zadecydowało o tym pierwsze 30 minut, w ciągu których Jaga strzeliła dwa gole. Najpierw Brazylijczyk Bruno precyzyjnie dograł wzdłuż bramki, a Tomasz Kupisz urzedził obrońców i posłał piłkę do siatki. Potem wyczyn kolegi powtórzył Bruno, wykorzystując zagranie Marcina Burkhardta.

Chorwaci szybko odpowiedzieli trafieniem obrońcy Mateo Pavlovica, który popisał się skutecznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W drugiej odsłonie Zagrzeb miał dwie okazje do wyrównania, ale znakomicie bronił Rafał Gikiewicz. Ze strony Jagiellonii stuprocentową okazję zmarnował Kamil Grosicki.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - NK Zagrzeb 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 - 1:0 - Kupisz (20), 2:0 - Bruno (30), 2:1 - Pavlovic (34).

Jagiellonia: (I połowa): Gikiewicz - Norambuena, Kijanskas, Cionek, Hus, Kupisz, Kascelan, Hermes, Bruno, Burkhardt, Maycon.
Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Lewczuk, Gogol, Józefiak, Klepczarek, Grosicki, Bogusławski (75. Skerla), Grzyb, Lato (75. El Mehdi), B. Pawłowski (75. J. Pawłowski), Frankowski.