Pięściarki wróciły z medalami

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Klaudia Pawełko (54 kg) na pierwszym stopniu podium. Wśród kadetek z całej Polski nie miała sobie równych.
Klaudia Pawełko i Aneta Gojko z sokólskiego UKS Boxing stanęły na podium Mistrzostw Polski Kadetek w boksie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kobiecy boks święci triumfy. Po raz kolejny nasze pięściarki udowodniły, że potrafią odnosić sukcesy w tej uznawanej powszechnie za męską dziedzinie sportu.

Tym razem dwie sokólskie pięściarki (obie z rocznika 1998) stanęły na podium Mistrzostw Polski Kadetek w boksie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Turniej został rozegrany w minionym tygodniu w Łodzi. - Klaudia Pawełko w kategorii do 54 kg zdobyła złoty medal, a jej koleżanka klubowa Aneta Gojko w kategorii do 75 kg wywalczyła srebrny krążek - cieszy się Tomasz Potapczyk, trener pięściarek z UKS Boxing Sokółka.

To kolejny sukces Klaudii Pawełko. Rok temu podczas Mistrzostw Polski Juniorek zdobyła złoty medal. - Klaudia to perspektywiczna i rozwojowa zawodniczka. Jest młoda, ale trenuje już trzy lata. Jej umiejętności pięściarskie, poruszanie się w ringu i charakter pokazują, że trafiła się nam kolejna perełka - nie ma wątpliwości trener.

Klub Boxing Sokółka na mistrzostwach w Łodzi reprezentował jeszcze Krystian Taudul (70 kg). Niestety, już w pierwszym pojedynku uległ na punkty i odpadł z turnieju.

Trener sokólskich bokserów podkreśla, że młodym zawodnikom wakacje upływają pod znakiem ciężkiej pracy. - Najpierw zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików w Łomży, następnie w tym samym miejscu kadra wojewódzka juniorów. Dziewczęta swoje przygotowania zaczęły w Szczecinku, gdzie wspólnie z zawodniczkami z całej Polski przygotowywały się do zawodów - mówi Tomasz Potapczyk.

Chwili odpoczynku nie ma też Paweł Wierzbicki. Srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Erywaniu 2012 swoje przygotowania rozpoczął z kadrą narodową w Wiśle. Przygotowuje się tam do pierwszego startu po wakacyjnej przerwie, którym będzie starcie reprezentacji Niemiec i Polski.