MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pałac Branickich: Informacja turystyczna w basztach (zdjęcia)

(ak)
Repliki sukni balowej i paradnego kontusza - strojów Izabeli i Jana Klemensa Branickich - można podziwiać w jednej z pałacowych baszt.
Repliki sukni balowej i paradnego kontusza - strojów Izabeli i Jana Klemensa Branickich - można podziwiać w jednej z pałacowych baszt. Wojciech Wojtkielewicz
Ma za zadanie przybliżanie mieszkańcom i gościom historii i tradycji miasta.

[galeria_glowna]
W jednej baszcie stoisko z mapami atrakcji turystycznych i folderami o Białymstoku, w drugiej - precyzyjnie uszyte z najdrobniejszymi szczegółami repliki sukni balowej i paradnego kontusza - strojów Izabeli i Jana Klemensa Branickich.

Takie przedmioty znajdziemy w Multimedialnym Centrum Informacji Turystycznej z oznakowaniem szlaków turystycznych. Mieści się ono najbardziej znanym białostockim zabytku - w bramie wjazdowej Pałacu Branickich, skąd wycieczki najczęściej rozpoczynają zwiedzanie miasta. W weekend to miejsce odwiedzili pierwsi turyści.

Niebawem maja pojawić tutaj interaktywne urządzenia, dzięki którym można będzie poznać historię Białegostoku m.in. multimedialny stół z historycznymi planami miasta oraz infokiosk. W budynkach zabytkowych studni przy pałacu będą wyświetlane hologramy z historycznymi postaciami, które będą opowiadały o swoich czasach.

W oknach dwóch Muzeum Wojska i Galerii Sleńdzińskich pojawią się multimedialne ekrany. Przez całą dobę będą tam wyświetlane informacje przydatne w czasie nawet krótkiego pobytu w mieście.
Justyna Tuchlińska: Wolontariusze pracujący w Multimedialnym Centrum Informacji Turystycznej są bardzo mili. Z uśmiechem na twarzy wytłumaczyli mi, jakie zabytki mogę pozwiedzać w pobliżu centrum miasta. Zwrócili uwagę na to, że w poniedziałek muzea są pozamykane, otrzymałam również mapkę i informator turystyczny. Na zakończenie mojej wizyty jeden z wolontariuszy upewniając się, czy aby na pewno się nie zgubię wyszedł razem ze mną, żeby pokazać mi jeszcze raz drogę. Myślę, że obcokrajowcy także mogą uzyskać tam potrzebne wiadomości, gdyż na półkach są również informatory w języku angielskim. Zaznaczyć trzeba jednak, że mogą - jeżeli tam trafią. W trakcie drogi nie zauważyłam bowiem żadnego oznaczenia, które kierowałoby do Centrum. Tabliczka na drzwiach to jednak trochę za mało.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny