Olimpia Zambrów Nie przestraszyła się lidera i przerwała jego świetną serię

Jakub Laskowski
Olimpia, jako pierwszy zespół w lidze, nie dał się pokonać w Częstochowie.
Olimpia, jako pierwszy zespół w lidze, nie dał się pokonać w Częstochowie. Anatol Chomicz
II liga piłkarska. Piłkarze Olimpii Zambrów zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:1. To pierwsza strata punktów lidera na własnym terenie.

Wiedzieliśmy, że jedziemy na ciężki teren. Chcieliśmy oddalać piłkę od naszego pola karnego i to nam się udawało - mówi Piotr Rzepka, szkoleniowiec zambrowian.

Rzeczywiście, poza początkiem meczu Olimpia grała bez kompleksów. Niestety, w 21. minucie Mariusz Gogol zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na jedenastkę. Tą z zimną krwią wykorzystał Rafał Figiel.

- Nie mamy pretensji, bo zagranie było ewidentne - przyznaje Rzepka.

Najlepszych okazji do wyrównania przed przerwą goście nie wykorzystali w 28. i 33. minucie. Najpierw wychodzącego sam na sam Bartosza Biela w ostatniej chwili powstrzymał defensor Rakowa, a pięć minut później Fabian Piasecki trafił w poprzeczkę.

Chwilę po wznowieniu gry, Piasecki znów stanął przed szansą zdobycia gola, ale mając przed sobą tylko golkipera gospodarzy nie trafił w bramkę. Napastnik zambro-wian dopiął swego na dziesięć minut przed końcem spotkania. Wyłuskał piłkę, wykorzystał błąd defensywy i ładnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

- Nie zremisowaliśmy tam przypadkowo. Mieliśmy sporo sytuacji i szkoda, że chociaż połowa z nich nie zakończyła się bramkami. W ostatniej akcji piłkę meczową na nodze miał również Jakub Cesarek. Niestety, znów zabrakło skuteczności - żałuje szkoleniowiec podlaskiej ekipy. - Szanujemy ten remis, który pokazuje, że idziemy do przodu. Wciąż musimy ciężko pracować, nie popadając w hurraoptymizm - dodaje.

Olimpia, jako pierwszy zespół w lidze, nie dał się pokonać w Częstochowie. Wcześniej tej sztuki nie dokonali m.in. Warta Poznań, Gryf Wejherowo, ROW 1964 Rybnik, Radomiak Radom i Rozwój Katowice.

- O czymś to świadczy. Nie jesteśmy chłopcami do bicia. Mam nadzieję, że kolejne mecze tylko to potwierdzą - przekonuje Rzepka.

Wyniki 12. kolejki

Raków Częstochowa - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Figiel (21-karny), 1:1 - Piasecki (80).

Olimpia: Humerski - Kuczałek, Kotus, Gogol, Bogusz (79. Cesarek), Bach, Michałowski, Brzeski, Biel (73. Włodarczyk), Szerszeń (55. Buzun), Piasecki.

Polonia Warszawa - Puszcza Niepołomice 0:0, Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 3:1, Polonia Bytom - Błękitni Stargard 2:0, Odra Opole - Rozwój Katowice 2:0, Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 4:2, Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 1:3, GKS Bełchatów - ROW 1964 Rybnik 1:0, Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 2:1.