Obchody rocznicy bitwy warszawskiej w Sokółce (zdjęcia, wideo)

mk

Wideo

Zobacz galerię (65 zdjęć)
W poniedziałek w Sokółce obchodzono 96. rocznicę bitwy warszawskiej. Na uroczystościach pojawili się m. in. Jarosław Zieliński- wiceminister MSWiA oraz poseł Mieczysław Baszko.

- To chłopi mieli decydujący udział w zwycięstwie nad, idącą na podbój Europy, Armią Czerwoną- mówił Mieczysław Baszko na placu przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. - Ciężar obrony kraju musi wziąć na siebie całe społeczeństwo - cytował Wincentego Witosa.

-Żeby zapewnić pokój, trzeba być gotowym do obrony. Bezpieczeństwo musi być wartością, która łączy - podkreślał Jarosław Zieliński.

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
tak myślę..
W dniu 16.08.2016 o 08:54, sojusznicy ? napisał:

 ale sojusz się skończył, robotników wykolegowano : chłop to dzisiaj "święta krowa", a robotnik to niewolnik za 1300 na śmieciówce. ale sojusz się skończył, robotników wykolegowano : chłop to dzisiaj "święta krowa", a robotnik to niewolnik za 1300 na śmieciówce.

Krową to Ty jesteś, ale nie świętą.

s
sojusznicy ?
W dniu 15.08.2016 o 20:17, witos napisał:

to chłopi nas obronili jak robotnicy atakowali, a potem jedni z drugimi rządzili długie lata...Panie Baszko...

ale sojusz się skończył, robotników wykolegowano : chłop to dzisiaj "święta krowa", a robotnik to niewolnik za 1300 na śmieciówce.

G
Gość
W dniu 15.08.2016 o 22:17, jam napisał:

Szanowni Państwo, jeżeli macie coś napisać w komentarzach o tej wojnie to musicie o niej coś wiedzieć. Dzisiejszego dnia nie można w żadnej mierze porównywać do roku 1920.  Natomiast nie należy wątpić, że jest mniej patriotów. Są, tylko inni.  

Patriotów to nie ma wcale. Są tylko gęgacze.

j
jam

Szanowni Państwo, jeżeli macie coś napisać w komentarzach o tej wojnie to musicie o niej coś wiedzieć. Dzisiejszego dnia nie można w żadnej mierze porównywać do roku 1920.  Natomiast nie należy wątpić, że jest mniej patriotów. Są, tylko inni.  

G
Gość
W dniu 15.08.2016 o 20:03, Gość napisał:

„Żołnierz polski nigdy nie był żołnierzem walczącym w działaniach agresywnych, imperialnych. Nasza misja zawsze była misją obronną. I tak samo jest dzisiaj. Ale musimy także powiedzieć, że nie pozwolimy już nigdy więcej, by Polska znalazła się pod okupacją, tak jak w przeszłości się zdarzało. I Wy tutaj bronicie Polski tak samo skutecznie, jak ci, którzy odważnie stanęli nad Wisłą i zatrzymali a potem pogonili nawałę bolszewicką aż za Niemen. Powtarzam, to jest nasza obronna misja. Jesteście częścią tego narodowego i żołnierskiego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa Narodu. I za to w imieniu Rzeczpospolitej dziękuję”

No, nigdy. Kijów 1920, Zaolzie 1938, Czechosłowacja 1968, Irak, Afganistan...Wszędzie jechaliśmy by się bronić :D . Nawet teraz Warszawy bronimy w Kuwejcie...Tylko czy prosty żołnierz to pojmie? Nie musi. Takie czasy i tacy żołnierze.

G
Gość
W dniu 15.08.2016 o 20:06, Gość napisał:

Znaczy się "gwarancje" nas bronią. Czuję się więc obroniony, gdyż wierzę na słowo tak jak mój dziadek w 1939r.Czego i Wam życzę.

tak ,możesz polegać na żydowskim słowie ,jak na Zawiszy ,też kiedyś z PIS.

w
witos

to chłopi nas obronili jak robotnicy atakowali, a potem jedni z drugimi rządzili długie lata...

Panie Baszko...

G
Gość
W dniu 15.08.2016 o 20:02, Gość napisał:

Antek w Kuwejcie do :   „Dzisiaj obchodzimy tę rocznice tutaj, obchodzimy ją w Kuwejcie. Mogłoby się wydawać, a cóż robimy tak daleko od Ojczyzny, a cóż Wy robicie tutaj, a po co tu jesteśmy, z jakiej racji i w jakim celu? Chcę, żeby było jasne to dla Was wszystkich: Wy tutaj bronicie Warszawy w sposób nie mniej istotny, zdecydowany i ważny jak ci, którzy polegli na jej przedpolach  w 1920 roku.Gdyby nie Wasza decyzja, gdyby nie Wasza służba tutaj nie byłoby gwarancji  bezpieczeństwa i niepodległości Polski, które uzyskaliśmy dzięki ostatnim decyzjom szczytu NATO, dzięki decyzjom rządu amerykańskiego, dzięki rozstrzygnięciu, że armia USA i armie NATO będą na stałe stacjonować na wschodnich granicach Paktu Północnoatlantyckiego, na wschodnich granicach Polski.”  „Chcę powiedzieć, że każda kropla potu, każda Wasza misja, każdy Wasz przelot, który realizujecie jest cegłą budowanego muru obronnego chroniącego Polskę. Muru z żołnierskich piersi i żołnierskich istnień tam na wschodzie. Tam, gdzie będą oni stacjonowali naprzeciwko narastającej agresji rosyjskiej. Bo musimy jasno powiedzieć: oby nigdy się nie spełniło to, co zostało zapisane w decyzjach NATO, że te armie nie tylko mają odstraszać, ale także w razie potrzeby i bronić. Ale gotowi musimy być na wszystko!”

Znaczy się "gwarancje" nas bronią. Czuję się więc obroniony, gdyż wierzę na słowo tak jak mój dziadek w 1939r.

Czego i Wam życzę.

G
Gość

„Żołnierz polski nigdy nie był żołnierzem walczącym w działaniach agresywnych, imperialnych. Nasza misja zawsze była misją obronną. I tak samo jest dzisiaj. Ale musimy także powiedzieć, że nie pozwolimy już nigdy więcej, by Polska znalazła się pod okupacją, tak jak w przeszłości się zdarzało. I Wy tutaj bronicie Polski tak samo skutecznie, jak ci, którzy odważnie stanęli nad Wisłą i zatrzymali a potem pogonili nawałę bolszewicką aż za Niemen. Powtarzam, to jest nasza obronna misja. Jesteście częścią tego narodowego i żołnierskiego wysiłku na rzecz bezpieczeństwa Narodu. I za to w imieniu Rzeczpospolitej dziękuję”

 

G
Gość
W dniu 15.08.2016 o 17:51, Gosc napisał:

No tak według Baszki to rolnicy z sierpami i kosami zatrzymali Bolszewików . Jak widac Włefista opuścił wszystkie lekcje historii , a z resztą lekcje wychowania fizycznego tez se odpuszczał bo stoi taki nadmuchany :)

Jak to "jak"? Przecież sierp to godło bolszewików. Wystarczyło, że taki ciemny chłop spod Sokółki stanął z owym sierpem naprzeciw bolszewika a ten nie tylko nie strzelał ale czapkę zdjął z uszanowania. A teraz klub historyczny chce zdemontować sierp w Sokółce - broń, która zatrzymała bolszewików.

PS. No chyba,że natrafił ten chłop na czekistów. Ci, głupi  nie byli i zaraz zapytali "a gdzie młot". Jak nie było to chłopi szli pod ścianę a bolszewicy dalej w Polskę.

G
Gość

Antek w Kuwejcie do :

 

„Dzisiaj obchodzimy tę rocznice tutaj, obchodzimy ją w Kuwejcie. Mogłoby się wydawać, a cóż robimy tak daleko od Ojczyzny, a cóż Wy robicie tutaj, a po co tu jesteśmy, z jakiej racji i w jakim celu? Chcę, żeby było jasne to dla Was wszystkich: Wy tutaj bronicie Warszawy w sposób nie mniej istotny, zdecydowany i ważny jak ci, którzy polegli na jej przedpolach  w 1920 roku.

Gdyby nie Wasza decyzja, gdyby nie Wasza służba tutaj nie byłoby gwarancji  bezpieczeństwa i niepodległości Polski, które uzyskaliśmy dzięki ostatnim decyzjom szczytu NATO, dzięki decyzjom rządu amerykańskiego, dzięki rozstrzygnięciu, że armia USA i armie NATO będą na stałe stacjonować na wschodnich granicach Paktu Północnoatlantyckiego, na wschodnich granicach Polski.”

 

„Chcę powiedzieć, że każda kropla potu, każda Wasza misja, każdy Wasz przelot, który realizujecie jest cegłą budowanego muru obronnego chroniącego Polskę. Muru z żołnierskich piersi i żołnierskich istnień tam na wschodzie. Tam, gdzie będą oni stacjonowali naprzeciwko narastającej agresji rosyjskiej. Bo musimy jasno powiedzieć: oby nigdy się nie spełniło to, co zostało zapisane w decyzjach NATO, że te armie nie tylko mają odstraszać, ale także w razie potrzeby i bronić. Ale gotowi musimy być na wszystko!”

 

G
Gość

Po całej Polsce wylazły chochoły
Spod budki z piwem, z obory, stodoły
Więc drugi sorcie już na kolana
Patrz i podziwiaj - to dobra zmiana
Od dzisiaj wreszcie walczymy z komuną
Zapłoną akta pochodni łuną
Na czele walki największe bohatery
"Kryże", "Piotrowicz" i inne PeZetPeery
Od dzisiaj Polska już Polską będzie
I zapanuje dobrobyt wszędzie
Historię więc trzeba napisać od nowa
Bo zmiana to dobra, wręcz epokowa
Nie ważne że kasa nam się nie styka
Ważne że styknie nam dla Rydzyka
Już się skończyły te dni młodzieży
W pysk każdy zbierze co dziś się jeży
Na koniec dodam Wam moi mili
Co byście się w tym nie pogubili
Jeśli nie chcecie i Wy zebrać w papę
Codziennie zmówcie smoleński apel

 
G
Gość

I ci sami chłopi mieli największy udział w umacnianiu władzy sowieckiej w Polsce...

 

Wot komedia panie Baszko!

123

To jest masowe ogłupianie. Czy ci ludzie nie czują że robią z siebie BARANÓW.

k
kresowy

Zieliński JACY TO CHŁOPI w 1919-20 roku byli w Polsce.

Ziemia należała do tzw PANÓW czyli obszarników, nie było klasy chłopskiej , każdy praktycznie czlek na wsi był poddanym swego pana , wyrobnikiem.

Klasa chłopów powstała po przejęciu ziemi przez państwo , wraz z reforma rolna, bron miala szlachta i wojsko , a chłop za posiadanie prochu , jak dzis szedł do paki i trafiał pod sąd.

Kosynierzy to mogli walczyc ale 200 lat wczesniej , wtedy kosa wystarczała , a zreszta na tych wschodnich kresach to na początku XX wieku '" SIERZPEM RZNIĘTO" tak sirp był w uzyciu powszechnym 

Dodaj ogłoszenie