MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O stresie, depresji, zmęczeniu... Młodzi debatowali na temat zdrowia psychicznego

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Zdrowie psychiczne to problem, który dotyczy nas wszystkich. Warto wiec o tym rozmawiać i szukać rozwiązań, jak można pomóc młodym ludziom z takimi problemami – mówią Martyna Szumowska i Aleksandra Malesińska.
Zdrowie psychiczne to problem, który dotyczy nas wszystkich. Warto wiec o tym rozmawiać i szukać rozwiązań, jak można pomóc młodym ludziom z takimi problemami – mówią Martyna Szumowska i Aleksandra Malesińska. Agata Sawczenko
We wtorek w Białymstoku odbyło się Młodzieżowe Forum o Zdrowiu Psychicznym „Młodzi dla Młodych”. Wydarzenie zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta oraz Fundacja SocLab we we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz Uniwersytetem w Białymstoku jest częścią międzynarodowego projektu JoinUs4Health, mającego na celu włączanie mieszkańców do dyskusji o zdrowiu.

Zdrowie psychiczne to problem, który dotyczy nas wszystkich. Warto wiec o tym rozmawiać i szukać rozwiązań, jak można pomóc młodym ludziom z takimi problemami – mówią Martyna Szumowska i Aleksandra Malesińska.

Obie dziewczyny to uczennice II LO w Białymstoku; we wtorek wzięły udział w w Młodzieżowym Forum o Zdrowiu Psychicznym „Młodzi dla Młodych”. Wydarzenie zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta oraz Fundacja SocLab we we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz Uniwersytetem w Białymstoku jest częścią międzynarodowego projektu JoinUs4Health, mającego na celu włączanie mieszkańców do dyskusji o zdrowiu.

Młodzież wzięła udział w warsztatach, podczas których zastanawiała się, jak rozwiązać problem stresie, depresji i zmęczeniu.

– Wspólnie szukaliśmy ich przyczyn, w jaki sposób objawiają się w naszym życiu, jakie są ich skutki i zastanawialiśmy się, jak sobie z nimi radzić – opowiada Aleksandra Malesińska.

Później był czas na podsumowania i debatę na temat wpływu nowych technologii na dobrostan młodego pokolenia, którą poprowadził Paweł Walecki, dyrektor Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

We wrześniu br. rekomendacje opracowane przez Młodzieżową Radę Miasta Białystok i Fundację SocLab zostaną przedstawione i przedyskutowane z władzami lokalnymi, instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz młodzieży w Białymstoku.

„O kryzysie zdrowia psychicznego młodego pokolenia ostatnio bardzo dużo się mówi. I dobrze, ze tak się dzieje. Warto jednak dać głos nie tylko dorosłym, ale również młodzieży, by mogli poczuć, że mają moc coś zrobić we własnej sprawie. Dlatego wspieramy Młodzieżową Radę Miasta w ich pomyśle opracowania rekomendacji dla wszystkich białostockich instytucji i organizacji działających na rzecz młodego pokolenia” – powiedziała dr Katarzyna Sztop-Rutkowska z Fundacji SocLab.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny