MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe nazwy na mapie Białegostoku. W Dojlidach ma być ulica Morskich Opowieści, a na osiedlu Przydworcowym - Królowego Mostu

OPRAC.: wal
Ulica Królowego Mostu będzie odchodziła od modernizowanej ulicy Bohaterów Monte Cassino
Ulica Królowego Mostu będzie odchodziła od modernizowanej ulicy Bohaterów Monte Cassino Wojciech Wojtkielewicz/Archiwum
Szykują się zmiany na mapie Białegostoku. Pojawią się nowe nazwy ulic. Tym razem jednak to nie znane postaci z Białegostoku czy kraju mają im patronować.

Pierwsza z nich ma się odnosić do nazw żeglarskich charakterystycznych dla ulic w Dojlidach Górnych. Będzie stanowić łącznik między ul. Holowniczą i Brzegową. Nadanie nazwy ulicy podyktowane jest koniecznością ustalenia numerów porządkowych nowo powstającym budynkom w tym rejonie. Położona jest na działkach stanowiących własność prywatną.

- Właściciele nieruchomości wyrazili zgodę i zaproponowali nazwę: Morskich Opowieści - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, nad którą debatować będą radni na najbliższej sesji rady miasta zaplanowanej w poniedziałek 27 marca na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

Tak będzie przebiegała ulica Morskich Opowieści
Tak będzie przebiegała ulica Morskich Opowieści UM Białystok

Druga z proponowanych nazw. tym razem na osiedlu Przydworcowe, ma już znacznie bardziej rozbudowane uzasadnienie. Okazuje się, że zmiany w zagospodarowaniu terenu polegające na wielokrotnych podziałach działek, a także rozwój wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego spowodowały, że ulica Sosnowa jest aktualnie w dwóch odległych odcinkach. Efektem tego są m. in. utrudnienia w odnalezieniu adresów w terenie przez urząd pocztowy, służby porządkowe i ratunkowe.

- W związku z powyższym oraz z uwagi na bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców zaistniała konieczność nadania nowej nazwy części ulicy Sosnowej na odcinku od ulicy Bohaterów Monte Cassino - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Planowana do nazwania ulica – Królowego Mostu, położona jest na działce stanowiącej własność gminy Białystok.

- Przedstawiona propozycja nazwy komponuje się z już istniejącym nazwami ulic w tym rejonie: Ciechanowską, Łomżyńską,
Szczuczyńską, Grunwaldzką - uzasadniają autorzy projektu uchwały.

Pomarańczowym kolorem oznaczono cześć ulicy Sosnowej, która pozostanie na mapie Białegostoku. Kolorem żółtym oznaczono jej odcinek, który otrzyma nową
Pomarańczowym kolorem oznaczono cześć ulicy Sosnowej, która pozostanie na mapie Białegostoku. Kolorem żółtym oznaczono jej odcinek, który otrzyma nową nazwę Królowego Mostu UM Białystok
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny