Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasz Ranking. XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Zgłoszenia o tydzień dłużej. Wkrótce piątka kandydatów do Menedżera Roku 2020

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Wojciech Wojtkielewicz
Jeszcze przez siedem dni – bo taką decyzję podjęliśmy na prośbę firm - można nadsyłać zgłoszenia do Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw 2020. Za tydzień, czyli w piątek 12 listopada 2021 roku o godz. 23:59 min. i 59 sek. (a więc tuż przed północą) przyjmujemy zgłoszenia, a potem już tylko czekamy na ogłoszenie wyników.

Także 12 listopada (o północy) mija termin nadsyłania ankiet do dwóch nowych kategorii, jakie pojawiły się w aktualnej edycji Złotej Setki. Tu również zdecydowaliśmy się przedłużyć termin (nie naruszając regulaminu), ze względu na prośby firm.

Dodajmy, że wprowadzając do rankingu dwie nowe kategorie chcemy pokazać, jak podlaskie przedsiębiorstwa traktują innowacyjność oraz czy prowadząc biznes pamiętają również m.in. o ochronie środowiska czy ekologii. W obydwu przypadkach zwycięzców wybierze kapituła Złotej Setki:

 • Innowacyjna Firma Roku – kapituła oceni przy tym podejście przedsiębiorstwa do działań związanych z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną i zarządzaniem, nadzorem nad firmą oraz znaczenie tych obszarów w strategii przedsiębiorstwa.
 • Lider Odpowiedzialnego Rozwoju – tu również kapitułą rankingu weźmie pod uwagę politykę firmy związaną z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną prowadzenia firmy i ładem korporacyjnym.
 • By walczyć o nagrody trzeba wypełnić ankiety dostępne w internecie - w Strefie Biznesu na portalu poranny.pl i w kolejnych tekstach o Złotej Setce.

Czytaj również:

Natomiast termin nadsyłania kandydatur do jedynej indywidualnej nagrody rankingu, czyli Menedżera Roku 2020 minął tydzień temu. Możemy podać, że z organizacji okołobiznesowych i od zdobywców tego tytułu w latach wcześniejszych otrzymaliśmy 12 kandydatur. To z reguły szefowie firm z różnych branż podlaskiej gospodarki. W zestawie tym są bowiem przedstawiciele przemysłu, budownictwa, branży IT czy szeroko rozumianej branży spożywczej, od spółek z o.o. po prężne firmy rodzinne i grupy kapitałowe.
Listę finalistów (po wstępnej selekcji w redakcji) - na którą złoży się pięć kandydatur – przedstawimy kapitule Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw 2020 i to ona wybierze Menedżera Roku 2020. W ocenie liczą się dokonania, osiągnięcia i charyzma kandydata.

Czytaj również:

Przypominamy.**Głównym wskazaniem Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw są przychody, jakie osiągają firmy duże, średnie i małe. Do danych finansowych docieramy głównie dzięki firmie Dun & Bradstreet Poland Sp. z o.o. (dawniej Bisnode). Są one pozyskiwane z raportów firm składanych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Merytorycznie współpracujemy też z PwC**- firmą globalną, która specjalizuje się w doradztwie biznesowym, technologicznym, podatkowo-prawnym i audytach.

UWAGA. Innym źródłem informacji są podlaskie przedsiębiorstwa. Dlatego zachęcamy do bezpośrednich zgłoszeń. Prosimy o przesyłanie na adres mailowy autora tego tekstu - [email protected] - skanu:

 • Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego,
 • informacji o zatrudnieniu ogółem i na terenie województwa podlaskiego w 2020 roku.

WAŻNE. Na zgłoszenia do Złotej Setki czekamy do 12 listopada 2021 roku. Wyniki ogłosimy podczas gali 15 grudnia!

Kolejne informacje związane z przygotowaniem XVIII edycji "Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw" będziemy prezentowali, co tydzień w Magazynie "Kurierze Porannym" oraz w portalu poranny.pl/strefa-biznesu i na Facebooku - profil Podlaskie Strefa Biznesu.

Czytaj również:

WAŻNE LINKI DO ZŁOTEJ SETKI – dostępne na portalu poranny.pl w Strefie Biznesu:

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu: Andrzej Matys: kom. +48 505 111 498 oraz mail: [email protected]

Kalendarium rankingu XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw:

 • 8.10 – startuje XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw publikacji
 • 8-29.10 – zbieranie zgłoszeń na kandydatów do kategorii Menedżer Roku od podmiotów, instytucji okołobiznesowych
 • 8.10-12.11 – zebranie z rynku ankiet: Innowacyjna Firma Roku i Lider Odpowiedzialnego Rozwoju
 • do 16.11 – analiza ankiet-zgłoszeń (przez PwC/i Redakcję) oraz wybór do rekomendacji Kapitule po 5 nominacji w kategoriach: Innowacyjna Firma Roku, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku 2020
 • 17-19.11 – dystrybucja informacji o rekomendowanych kandydatach do nagród w kategoriach: Innowacje, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku 2020 do członków Kapituły
 • 22 -25.11 – posiedzenie Kapituły Rankingu: ostateczny kształt Złotej Setki (w głównej kategorii Przychód) oraz wybór laureatów w pozostałych kategoriach
 • 15.12.2021 r. - gala XVIII Złotej Setki Podlaskich Przedsiębiorstw
Nasz Ranking. XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Zgłoszenia o tydzień dłużej. Wkrótce piątka kandydatów do Menedżera Roku 2020
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny