Tylko dlaczego nasze miasto znów staje się centrum rasizmu? Dlaczego białostoczanie plują na ludzi o odmiennym kolorze skóry? Dlaczego krzyczą za obcokrajowcami: "Heil Hitler"?
Oczywiście, nie robią tego wszyscy. Ci, z którymi rozmawiamy, zgodnie podkreślają, że to tylko mała grupa, która psuje nam opinię.
Ale skądś tę nienawiść wynosi. Niestety, najczęściej z domu.
Bo tam mimochodem się mówi, że Niemiec to wróg, że Żydzi chcą nas kupić, a niedługo zaleje nas fala Czarnych i Żółtych. I często mówią to ludzie, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, którzy zapewniają, że wierzą w Boga.
Niestety, równie groźna jak słowa jest obojętność. Nawet kiedy jesteśmy świadkami dyskryminacji, nie reagujemy. Bo lepiej się nie wtrącać, żeby sobie nie zaszkodzić. W końcu niech każdy radzi sobie sam.
Ale taka obojętność może obrócić się przeciwko nam. Bo kiedyś sami możemy paść ofiarą nienawiści za "niewłaściwy szalik".
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Te popularne seriale wracają na ekrany tej jesieni. Sprawdź, co o nich wiesz - QUIZ
- Nowa żona Ronaldo: czwarta i młodsza od niego o 14 lat. Takie było ich wesele [WIDEO]
- Nowy "Znachor" to najlepsza ekranizacja w historii? Tym się różni od starego klasyka
- Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku na A1. Wiadomo, z jaką prędkością pędziło auto