Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na edukację zawsze warto wydać

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected] tel. 85 748 95 52
Białostocki Bomar istnieje 28 lat. Firma Zenona Masalskiego budowała i buduje w mieście domy i obiekty użyteczności publicznej. Kupuje też i sprzedaje nieruchomości. W naszą kampanię włączyła się jako Mecenas VI LO w Białymstoku.

Kto z nas nie lubi obserwować metamorfoz: brzydkich kaczątek zamieniających się w łabędzia? Zazwyczaj obserwujemy to w odniesieniu do ludzi. Na stronie internetowej białostockiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Bomar takie właśnie przemiany można zobaczyć w odniesieniu do nieruchomości: pozbawione wdzięku i stylu bryły zamieniają się w rękach budowlańców w przyciągające oko funkcjonalne budynki. Te interesujące metamorfozy to tylko jedna z "działek" znajdujących się w zakresie działań Bomaru.

Jest to jedno z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw budowlanych działających w regionie. W tym roku mija 28 lat od jego założenia przez trzech wspólników. Na początku lat dziewięćdziesiątych firma została przekształcona w spółkę jednoosobową i ta forma własności utrzymała się do dzisiaj.

- Rozpoczynaliśmy praktycznie od podstaw budując aktualną pozycję firmy. Początkowo bardziej skupialiśmy się na budownictwie, potem weszliśmy też na rynek nieruchomości i na nim koncentrujemy się obecnie - opowiada Zenon Masalski, prezes przedsiębiorstwa.

W historii urbanistycznej Białegostoku Bomar zapisał się zarówno renowacją siedziby Zakładów Gazowniczych na ul. Zacisze, jak i postawieniem szeregu domów mieszkalnych (wielorodzinnych ul. Olsztyńska, Kozłowa, Zagumienna, Buska czy jednorodzinnych na Białostoczku, Wyżynach, Jaroszówce). To ekipa tej firmy wybudowała też apartamenty w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego - Osowiec-Twierdza.

Firma realizuje zlecenia od fazy przygotowania, przez prace projektowe, budowlane aż po aranżacje wnętrz oraz terenów zielonych.

- Działamy na terenie całego kraju - mówi prezes Bomaru.

W gronie Mecenasów Wiedzy, czyli firm fundujących podlaskim szkołom nasze wydawnictwa związane z kampanią "Czytam, więc wiem", Bomar jest od początku trwania tej akcji - czyli od października. I będzie do końca roku szkolnego. Pomaga w ten sposób Liceum Ogólnokształcącemu nr VI im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, które w najnowszym rankingu Perspektyw znalazło się w gronie 300 najlepszych liceów w Polsce i uzyskało tytuł Srebrnej Szkoły 2013.

- To najstarsze i przez lata najlepsze liceum w mieście. Uczyły się w nim moje dzieci - tak swój wybór wyjaśnia Zenon Masalski. - Zawsze starałem się pomagać szkołom. Były czasy, gdy nawet stypendia fundowaliśmy.

Działalność na rynku nieruchomości Bomaru polega na tym, że firma odkupuje je od sprzedającego, a potem - ale już jako swoją własność - sprzedaje dalej. Firma jest także otwarta na rozwiązania znane jako hipoteka odwrócona. Szczegóły takich umów dopracowuje indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.

Czytam, bo lubię

Akcja pod tym hasłem jest jeszcze jednym z elementów naszej kampanii "Czytam, więc wiem". Zachęcamy w niej młodych ludzi, aby dzielili się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami po lekturze książek.

Najciekawsze z nich publikujemy w miarę możliwości na naszych łamach. Kolejna porcja uczniowskich recenzji w przyszłym tygodniu.

Kto chciałby pochwalić się swoją pracą, niech prześle ją na adres: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny