Muszynianka Muszyna - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1. Niespodzianka była blisko

Wiesław Czaja zmobilizował swój zespół na tyle, że urwał mistrzowi Polski seta
Wiesław Czaja zmobilizował swój zespół na tyle, że urwał mistrzowi Polski seta Fot. Archiwum
Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok przegrały w Muszynie z Muszynianką 1:3. Przez pewien czas pachniało niespodzianką, bowiem akademiczki wygrały pierwszego seta i toczyły wyrównaną walkę w kolejnym. Niestety, mistrzynie Polski potwierdziły klasę.

- Może nas zlekceważą - mówił przed meczem trener białostoczanek Wiesław Czaja.

Jak się okazało, szkoleniowiec nie pomylił się. Miejscowe grały dość sennie i nieoczekiwanie przegrały pierwszego seta 25:27. W kolejnym białostoczanki prowadziły już 8:4, a później 18:16. W końcówce więcej opanowania wykazały jednak gospodynie, które zwyciężyły do 23.

Podrażnione mistrzynie Polski w dwóch ostatniach partiach nie dały żadnych szans akademiczkom i skończyło się porażką naszych siatkarek 1:3.

Muszynianka Muszyna - Pronar Zeto Astwa AZS 3:1 (25:27, 25:23, 25:14, 25:17).

Pronar Zeto Astwa AZS: Szeszko (10 pkt.), Godos (5), Ziemcowa (14), Wysocka (4), Gierak (9), Cieśla (17), Saad (libero) oraz Gajewska (1), Właszczuk, Starzyk (2), Kalinowska.