Mundial 2010: Honduras - Chile 0:1. Marnowali okazje na potęgę.

Radość Chilijczyków po strzeleniu jedynego gola
Radość Chilijczyków po strzeleniu jedynego gola fot. fifa.com
W pierwszym meczu grupy H Chile wygrało z Hondurasem 1:0, po golu Jeana Beausejoura z 34 minuty.

Ekipa Chile pokazała, że jest groźna i każdy rywal będzie się musiał z nią liczyć. Przeważała przez cały mecz, ale na potęgę marowała stwarzane przez siebie sytuacje podbramkowe.

Kto wie,czy mecz nie skończyłby się remisem 0:0, gdyby nie uśmiech losu. W 34. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony obrońcy Hondurasu tak nieszczęśliwie wybijali piłkę, że trafiła ona w nogi Beausejoura i wpadła do siatki.

Od godz. 16 trwa mecz tej samej grupy Hiszpania - Szwajcaria. O godz. 20.30 w grupie A RPA zmierzy się z Urugwajem.