Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - lekcja pokory

Jagiellonia Białystok nieoczekiwanie przegrała u siebie z ostatnim w tabeli Piastem Gliwice 2:4. - Taki kubeł zimnej wody przyda się moim zawodnikom - mówi Sławomir Kopczewski, trener młodej Jagi.

Żółto-czerwoni byli zdecydowanym faworytem w konfrontacji z outsiderem. Niestety, mimo tego, że dwa razy obejmowali prowadzenie, to zeszli z boiska pokonani.

- Nic nie zwiastowało takiego obrotu sprawy. Piast grał bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo i wydawało się, że kontrolujemy spotkanie - tłumaczy Kopczewski.

Gospodarze strzelili pierwszego gola w 21. minucie meczu, kiedy doskonałe podanie Mariusza Dzienisa wykorzystał Łukasz Zaniewski. Niestety, chwilę później goście wyrównali po rzucie rożnym.

W końcówce pierwszej połowy Michał Steć zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał.

Tuż po przerwie, młody pomocnik Jagi zdecydował się na strzał z okolicy 25 metra i tym razem arbiter nie miał wątpliwości. Białostoczanie prowadzili 2:1 i wydawało się, że kolejne bramki będą tylko kwestią czasu.

I faktycznie, tyle że w rolach głównych wystąpili napastnicy gości. Marcin Folc dwukrotnie w odstępie kilku minut pokonał Macieja Majewskiego, a wynik w końcówce ustalił Mikołaj Łaszkiewicz.

- Porażki uczą pokory. Trzeba pochylić głowy i pracować sumiennie dalej, żeby uniknąć podobnych wpadek - kończy Kopczewski.

Wyniki 21. kolejki

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:4 (1:1).

Bramki: 1:0 - Zaniewski (21), 1:1 - Gładkowki (26), 2:1 - Steć (48), 2:2 - Folc (65), 2:3 - Folc (71), 2:4 - Łaszkiewicz (85).

Jagiellonia: Majewski - Hryszko, Szóstko, Mogielski, Sulkowski - Dzienis, Falkowski, Arłukowicz (75. Dołubizna), Grudziński (70. Jakimczuk), Steć, Zaniewski (80. Pawłowski).

Polonia Bytom - Lechia Gdańsk 0:0, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3, GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 2:2, Arka Gdynia - Lech Poznań.

Mecze: Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków - Wisła Kraków i Odra Wodzisław - Ruch Chorzów - zostaną rozegrane w poniedziałek.