Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 9 miejscu

Młodzi jagiellończycy zakończyli sezon na dziewiątym miejscu
Młodzi jagiellończycy zakończyli sezon na dziewiątym miejscu Fot. Wojciech Oksztol
Jagiellonia Białystok uległa na wyjeździe GKS Bełchatów 1:2 i zakończyła sezon 2008/2009 na dziewiątym miejscu. Trofeum dla najlepszej młodej ekipy zdobyli piłkarze Ruchu Chorzów.

Mamy niedosyt, bo nie zasłużyliśmy na porażkę. Sprawiedliwym wynikiem byłby remis - uważa Sławomir Kopczewski, trener młodej Jagi.

Do przerwy obie ekipy nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji do strzelenia goli, ale mecz był dobry i toczony w szybkim tempie. Emocje rozpoczęły się jednak po przerwie.

- Obie bramki straciliśmy po błędach obrony - przyznaje Kopczewski.
Prowadzenie dla bełchatowian uzyskał Krystian Pieczara, który głową pokonał Macieja Majewskiego. Żółto-czerwoni nie załamali się i kilka minut później Michał Świderski uderzeniem z dystansu doprowadził do remisu.

Niestety, gospodarze wykorzystali zawahanie defensorów Jagi i w 81. minucie zdobyli zwycięską bramkę.

- Mogliśmy jeszcze wyrównać, bo Świderski tuż przed końcem miał dwie wyborne okazje - podsumowuje Kopczewski.

Wyniki 30. kolejki

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Pieczara (68), 1:1 - Świderski (74), 2:1 - Stąporski (81).

Jagiellonia: Majewski - Plaga (46. Szóstko),Pacan, Mogielski, Sulkowski, Hryszko, Falkowski, Arłukowicz, Grudziński (82. Grodzki), Murawski (46. Stachelski), Łosiewicz (46. Świderski).

Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:2, Odra Wodzisław - Arka Gdynia 0:1, Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 6:1, Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1, Ruch Chorzów - Legia Warszawa 2:2, Polonia Bytom - ŁKS Łódź 2:2, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1.