sportowy24
    Mistrzostwa Polski we Wrocławiu. Aleksandra Szutko...

Mistrzostwa Polski we Wrocławiu. Aleksandra Szutko Mistrzynią Polski w strzelectwie sportowym

agada

Kurier Poranny

1/7
    przejdź do galerii

Aleksandra Szutko stała się wielkim odkryciem Mistrzostw Polski w strzelaniu. Zdobyła złoty medal. ©UKS Kaliber

Świetny początek sezonu dla Kalibra rozpoczęła Aleksandra Szutko. Mimo niesprzyjającej strzelaniu pogody, wywalczyła mistrzostwo Polski.
    Białostoczanka Aleksandra Szutko stała się wielkim odkryciem podczas rozegranych we Wrocławiu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn. Zdobyła złoty medal w najtrudniejszej z konkurencji "trzy podstawy" w strzelectwie sportowym.

Warunki nie były sprzyjające. Silny wiatr utrudniał strzelanie, a mimo to dziewczyna dostała się do finału z trzecim wynikiem - W finale była tak dobra, że pokonała wszystkie seniorki i z wynikiem 456,3 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek - informuje

Drugie miejsce zajęła wicemistrzyni olimpijska z Pekinu- Sylwia Bogacka, miejsce trzecie zajęła Agnieszka Nagay. Natomiast w drugim dniu zawodów Aleksandra wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Nie tylko kobiety odnosiły sukcesy. Brawa należą się także drużynie Kalibrowiczów w składzie męskim: Piotr Pacuk, Adam Kuczyński i Paweł Porwisiak. Zdobyli 2 brązowe medale w konkurencji "trzy podstawy" i karabin dowolny leżąc.