(mark)
Pływacy iSwim Białystok wystąpili w rolach głównych mistrzostw Polski masters w Gliwicach iSwim białystok
W Gliwicach na basenie 50 metrowym rozegrane zostały Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy Klubu Pływackiego iSwim Białystok zdobywając kilka tytułów mistrzowskich.

Tegoroczne zmagania pływaków stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a walka o medale trwała do ostatniego metra, często decydowały setne sekundy.

Złote medale wywalczyli dla białostockiego klubu:
Magdalena Iwaniuk-Mróz – 50 m stylem dowolnym;
Ewa Markowska – 400 m stylem zmiennym;
Sebastian Humbla – na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym;

Dawid Perkowski - 50 m stylem motylkowym;

Ponadto sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Dawid Świderski, Filip Walczuk, Sebastian Humbla, Piotr Buczko wywalczyła mistrzostwo Polski. Warto też dodać, że zawodnicy z mistrzowskiej sztafety powtórzyli swoje osiągnięcie sprzed ponad ćwierćwiecza kiedy to na mistrzostwach Polski juniorów również stali na najwyższym podium w tym samym składzie.

Natomiast sztafeta na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Mateusz Kliza, Piotr Iłendo, Karol Traciecki, Maciej Daszuta wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

W zawodach w kategorii masters mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 25 lat, zaś rywalizacja odbywa się w kategoriach: kat.A: 25 – 29 lat, kat. B: 30 – 34 kat. C: 35 – 39 itd.

Wszyscy którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie i nie boją się stanąć do rywalizacji o najwyższe laury sportowe mogą to uczynić w ramach Klubu Pływackiego iSwim Białystok.