Medal i rekord Natalii Maliszewskiej

Short-track. Ogromny sukces odniosła białostoczanka Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii wywalczyła w Chinach brązowy medal Pucharu Świata.

Na zawodach w Szanghaju reprezentantka Polski finiszowała jako trzecia we wczorajszym finale na 500 metrów, przegrywając tylko z Elise Christie (Wielka Brytania) oraz Arianną Fontaną (Włochy).

Pod nieobecność kontuzjowanej Patrycji Maliszewskiej, jej młodsza siostra Natalia udanie broni biało-czerwonych barw i w Chinach ścigała się wyśmienicie, a do tego dopisało jej szczęście. W półfinałowym biegu przewróciły się Kexin Fan (Chiny) oraz Selma Poutsma (Francja) i to Podlasianka jako pierwsza minęła linię mety, awansując do decydującej walki wraz z Rosjanką Eugenia Zacharowa. W biegu finałowym już na początku prowadzenie objęła Christie przed Fontaną i Maliszewską i taka kolejność utrzymała się do końca. Zacharowa nie liczyła się w walce o medale.

Białostoczanka znakomity start w Szanghaju przypieczętowała także rekordem Polski na 500 metrów, który wynosi teraz 42,913 sek.

Niedzielne sukcesy zostały poprzedzone udanymi startami w miniony piątek. Także na 500 metrów Maliszewska była dziewiąta, a jej kolega klubowy z Juvenii - Bartosz Konopko zajął szóste miejsce.