ME: Jagiellonia remisuje na boisku wicelidera

Młodzi jagiellończycy po porażce u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2, szybko poprawili się, remisując na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1 A. Chomicz
Młoda Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Rywale są obecnym wiceliderem Młodej Ekstraklasy.

- Zważywszy na pozycję naszego przeciwnika i to, że zespół z Zabrza zagrał wzmocniony kilkoma graczami z pierwszego zespołu, to wynik jest niezły - komentuje Mariusz Rumak, trener białostoczan. - Ale można było pokusić się nawet o zwycięstwo - dodaje.

Żółto-czerwoni objęli prowadzenie już w 2. minucie gry. Grzegorz Arłukowicz wrzucił piłkę w pole karne, sprytnie odegrał ją do tyłu Piotr Murawski, a akcję zakończył celnym strzałem Jan Pawłowski.

Do przerwy udało się dowieźć korzystny wynik, jednak w drugiej połowie gospodarze mocno przycisnęli i już w 47. minucie mogli wyrównać, gdyż mieli rzut karny. Rafał Pietrzak strzelił jednak niecelnie.

Niestety, kilka chwil później było 1:1 po trafieniu Macieja Mańki.

Rezultat do końca już się nie zmienił, choć białostoczanie mieli okazję na drugiego gola. Pawłowski w ostatnich minutach przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

wynik 23. kolejki

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - J. Pawłowski (2), 1:1 - Mańka (51).

Jagiellonia: Ptak - Soczyński, Radecki, Porębski (46. Józefiak), Zawadzki, Kądzior, Arłukowicz, Jastrzębski (66. Mackiewicz), Steć, Murawski (79. Zapolnik), J. Pawłowski.