Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2016. Tu najlepiej poszedł egzamin. Oto szkoły na 100 procent

Marta Gawina [email protected]
Ze swoich absolwentów bardzo dumny jest Robert Winnicki, dyrektor I LO. - Wyniki maturalne potwierdzają, że nasza szkoła bardzo dobrze przygotowuje do tego egzaminu - podkreśla.
Ze swoich absolwentów bardzo dumny jest Robert Winnicki, dyrektor I LO. - Wyniki maturalne potwierdzają, że nasza szkoła bardzo dobrze przygotowuje do tego egzaminu - podkreśla. Andrzej Zgiet
W VI LO oraz szkole muzycznej II stopnia zdali wszyscy uczniowie, którzy podeszli do matury. A tegoroczni absolwenci I LO osiągnęli najwięcej stuprocentowych wyników z egzaminu

Szczegółowe wyniki maturalne opublikowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Są dwie szkoły w naszym mieście, w których egzamin dojrzałości zdali wszyscy. To VI Liceum Ogólnokształcące przy ul. Warszawskiej oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia.

- Wyniki maturalne naszych tegorocznych absolwentów napawają optymizmem. Na pewno ułatwią im start na studia - mówi Tadeusz Mosiek, dyrektor VI LO.

Po jednej osobie nie udało się zdać egzaminu dojrzałości w I LO przy ul. Brukowej, II LO przy ul. Narewskiej, III LO przy ul. Pałacowej oraz w Społecznym LO STO przy ul. Fabrycznej. Wśród szkół zawodowych wyróżnia się technikum elektryczne, gdzie maturę zdało aż 97,1 proc. absolwentów.

Pod względem uzyskanych rezultatów powody do zadowolenia ma z pewnością I LO. Na stronie szkoły można przeczytać, że jego absolwenci osiągnęli najwięcej 100-proc. wyników z majowego egzaminu ze wszystkich białostockich liceów.

- Wyniki maturalne potwierdzają, że nasza szkoła bardzo dobrze przygotowuje do egzaminu dojrzałości. Szczególnie zwracam tutaj uwagę na przedmioty dodatkowe zdawane na poziomie rozszerzonym. To one decydują o przyjęciu na studia - podkreśla Robert Winnicki, dyrektor szkoły przy ul. Brukowej.

Jego uczniowie świetnie wypadli na egzaminach z biologii, chemii, czy wiedzy o społeczeństwie. Najlepszy średni wynik uzyskali również na poziomie podstawowym z matematyki.

Z obowiązkowym językiem polskim najlepiej poradzili sobie uczniowie IV LO przy ul. Zwierzynieckiej. Z kolei pisemny egzamin z języka angielskiego (najchętniej wybierany język obcy na maturze) najlepiej napisali uczniowie społecznego LO przy Fabrycznej. Zdobyli ponad 94 proc. możliwych punktów.

Uczniowie, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu maturalnego, będą mieli szansę jeszcze w tym miesiącu poprawić wynik. Sesja poprawkowa rozpocznie się 23 sierpnia. To wtedy zostanie przeprowadzona część pisemna. Od 24 do 26 sierpnia będzie poprawiana matura ustna.

Przedmioty obowiązkowe

Każdy uczeń musiał przystąpić do obowiązkowego egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym z polskiego, wybranego języka obcego, matematyki. Były też dwa egzaminy ustne z języka polskiego oraz obcego.

Przedstawiamy szkoły z najlepszymi średnimi wynikami:

Pisemny język polski

IV LO - 70,3 proc. (na 100 możliwych), SLO STO - 70,1 proc., VI LO - 67,6 proc., II LO - 66,3 proc., XI LO - 65,9 proc.

Pisemna matematyka

I LO - 85,9 proc., II LO - 84, 8 proc., SLO STO - 83,2 proc., VI LO - 78,4 proc., III LO - 77,9 proc., Technikum Elektryczne - 77,9 proc.

Jęz. angielski - pisemny

SL STO - 94,1 proc., II LO - 93,2 proc., I LO - 92,4 proc., Szkoła Muzyczna II stopnia - 90,3 proc. VI LO - 88,4 proc.

Ustny język polski

SLO STO - 91,5 proc., II SLO im. JPII - 84 proc., IX LO - 80,3 proc. III LO - 76,2 proc., II LO - 75,6 proc.

Ustny język angielski

SLO STO - 91,4 proc., I LO - 91 proc., II LO - 90,6 proc., Szkoła Muzyczna II stopnia - 89,4 proc., VI LO - 86 proc.

Przedmioty dodatkowe


Każdy tegoroczny maturzysta musiał przystąpić co najmniej do jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Przedstawiamy szkoły z najlepszymi średnimi wynikami z wybranych egzaminów:

WOS

I LO - 68,8 proc., II LO - 59,1 proc., SLO STO - 58,8 proc. VI LO - 51,9 proc.

Matematyka

II LO - 61,9 proc., I LO - 56,2 proc., SLO STO - 53,9 proc., IV LO - 50,4 proc.

Biologia

I LO - 68,9 proc., SL STO - 64,5 proc., III LO - 61,1 proc., II LO - 55,6 proc.

Chemia

I LO - 63,7 proc., III LO - 55,7 proc., SLO STO - 55,4 proc., II LO - 55,2 proc.

Geografia

SLO STO - 72,8 proc., I LO - 68,4 proc., II LO - 62,9 proc., IV LO - 58,5 proc.

Historia

Katolickie LO - 76 proc., SL STO - 74,4 proc., I LO - 72,9 proc., VI LO - 72,8 proc., II LO - 63 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny