Lider wyścigu Dookoła Kraju Basków wygrał czwarty etap

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Jonas Vingegaard, zwycięzca czwartego etapu wyścigu Dookoła Kraju Basków.
Jonas Vingegaard, zwycięzca czwartego etapu wyścigu Dookoła Kraju Basków. Fot. PAP/EPA/Miguel Tona
Duńczyk Jonas Vingegaard z grupy Jumbo-Visma wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków i umocnił się na pozycji lidera. Drugie miejsce zajął Hiszpan Mikel Landa (Bahrain-Victorious). Dzień wcześniej kolejność na dwóch pierwszych miejscach była identyczna.

Czwartkowy etap, ze startem i metą w Santurtzi, liczył 175,7 km, był pagórkowaty. Kolarze mieli do pokonali jeden większy (pod koniec rywalizacji) oraz wiele mniejszych podjazdów.

Lider i wicelider walczyli o zwycięstwo

Walkę o etapowe zwycięstwo stoczyli Vingegaard i Landa. Jeszcze kilka kilometrów przed finiszem mieli około pół minuty przewagi nad grupą pościgową, ale do mety - zajęci nieco rywalizacją ze sobą - wjechali zaledwie dwie sekundy przed następnymi zawodnikami. Zwycięzcą, podobnie jak w środę, okazał się 26-letni Duńczyk.

W klasyfikacji generalnej triumfator ubiegłorocznego Tour de France wyprzedza Landę już o 12 sekund. W sześcioetapowym wyścigu najwyższej kategorii World Tour Polacy nie startują. Rywalizacja zakończy się w sobotę w Eibar.

Wyniki 4. etapu, Santurtzi - Santurtzi (175,7 km).