Lechia - Jagiellonia 2:0. Rozczarowanie na koniec ligi i tylko 11 miejsce.

(ted)
Tomasz Frankowski nie poprowadził tym razem Jagi do wygranej
Tomasz Frankowski nie poprowadził tym razem Jagi do wygranej Fot. Archiwum
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:2 w ostatniej kolejce sezonu 2009/2010.

Podopieczni Michała Probierza nie wykorzystali szansy na zajęcie bardzo dobrego, szóstego miejsca. Porażka w Gdańsku zepchnęła białostoczan dopiero na 11 pozycję w tabeli.

Pierwszego gola dla Lechii strzelił z rzutu karnego w 21. minucie Hubert Wołąkiewicz. Przyjezdni mogli doprowadzić do remisu, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał przed przerwą Tomasz Frankowski, który przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, Pawłem Kapsą.

W drugiej połowie za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną, boisko opuscić musiał El Mehdi. Grający w dziesiątkę białostoczanie stracili kolejną bramkę w 82. minucie. Rafała Gikiewicza pokonał z bliska Paweł Buzała.

Ostatnia kolejka spotkań przyniosła także inne rozstrzygnięcia. Mistrzem Polski został Lech Poznań, który wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0. Z ekstraklasą pożegnały się natomiast Piast Gliwice i Odra Wodzisław.

Lechia - Jagiellonia 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wołąkiewicz (21-karny), 2:0 - Buzała (82). Żółte kartki: Kozans - El Mehdi, Norambuena. Czerwona kartka: El Mehdi.

Lechia: Kapsa, Bąk, Kozans, Wołąkiewicz, Kosznik, Pietrowski, Bajic (77. Piątek), Nowak, Kaczmarek, Wiśniewski (74. Buzała), Lukjanovs.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, El Mehdi, Cionek, Lato, Bruno (87. Zawistowski), Grzyb, Hermes, Burkhardt (83. Jezierski), Frankowski (64. Lewczuk), Grosicki.