Krzysztof Krzywosz przegrał tylko z Majewskim. Trzy medale Podlasia Białystok na mistrzostwach w Spale

Kamila Stepaniuk skoczyła 186 cm i uległa o 4 cm Karolinie Gronau z Lublina.
Kamila Stepaniuk skoczyła 186 cm i uległa o 4 cm Karolinie Gronau z Lublina. Fot. Archiwum
Zawodnicy z naszego regionu dobrze spisali się na mistrzostwach Polski rozgrywanych w Spale.

Kamil Kryński z PodlasiaBiałystok został halowym mistrzem Polski w biegu na 200 metrów. W Spale na podium stanęli także Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż i Krzysztof Krzywosz w pchnięciu kulą.

Kryński triumfował w czasie 21,31 sek. i był szybszy od Olafa Paruzela z AZS AWF Katowice aż o 0,34 sek. Bardzo niewiele brakowało do supersensacji, bo Krzywosz z rekordem życiowym 19,91 m przegrał z mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim tylko o osiem centymetrów. Stepaniuk skoczyła 186 cm i uległa o 4 cm Karolinie Gronau z Lublina.