Kredyt studencki: wszystko, co student musi wiedzieć [wypłaty, oprocentowanie, zasady]

Olga Goździewska
Wnioski o udzielenie najtańszego kredytu w Polsce można składać od 15 lipca do 20 października 2018 roku
Wnioski o udzielenie najtańszego kredytu w Polsce można składać od 15 lipca do 20 października 2018 roku
Kredyt studencki może wydawać się czymś skomplikowanym. Wcale jednak takie nie jest. Osoby które chcą studiować, ale ich na to nie stać, mogą skorzystać z peryferyjnego kredytu studenckiego. Oprocentowanie jest wyjątkowo niskie. To żak decyduje, ile pieniędzy potrzebuje i wybiera wysokość transzy. Może pobierać miesięcznie 400, 600, 800 lub 1000 zł. Kredyt studencki spłacać zacznie dwa lata po ukończeniu nauki. Najlepszym absolwentom Bank Gospodarki Krajowej umorzy nawet połowę zadłużenia. W tym artykule prezentujemy wszystko, co student musi wiedzieć o kredycie studenckim.

Kredyt studencki to niemalże darmowe źródło finansowania podczas studiów. W roku akademickim 2017/2018 skorzystało z niego 3 747 osób, czyli 4 proc. więcej niż w roku poprzednim. Chociaż o takie pożyczki można ubiegać się od 1998 roku, to dzięki wprowadzonym w 2017 roku zmianom dotyczącym umorzeń i poręczeń, stają się one bardziej dostępne.

Wniosek o kredyt studencki i jego poręczenie

Wnioski o kredyt studencki w Polsce można składać od 15 lipca do 20 października 2018 roku, w jednym z czterech banków: PKO BP, Banku Pekao, Banku Polskiej Spółdzielczości i SGB-Bank. Składać je mogą studenci, doktoranci, ale też osoby dopiero ubiegające się o przyjęcie na studia. Oprócz tego starający się o kredyt studencki potrzebują:

 • Zaświadczenia o studiowaniu lub byciu doktorantem albo dokumentu potwierdzającego udział w rekrutacji (można je pobrać z dziekanatu uczelni).
 • Dokumentu wykazującego dochody swoje i rodziny (zazwyczaj wystarczy zaświadczenie z urzędu skarbowego).
 • Oświadczenia o liczbie członków rodziny
 • Dokumentu dotyczące poręczenia kredytu (jeśli poręczycielem będzie BGK, to student otrzyma dodatkowy wniosek w banku)

Aby wniosek o kredyt studencki został rozpatrzony pozytywnie, musi być spełniony najważniejszy warunek: miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 2500 zł (netto).

Potrzebny jest także poręczyciel kredytu, zazwyczaj są to rodzice studenta, ale nie musi być to osoba spokrewniona. Najważniejsze, by posiadała stały dochód. Jeśli ubiegający się nie znajdzie odpowiedniego żyranta, może starać się o poręczenie zobowiązania przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To wiąże się jednak z dodatkową opłatą, w wysokości 1,5 proc. pobieranego od przyznanej kwoty. Ale studenci zamieszkujący tereny wiejskie, mogą otrzymać poręczenie kredytu studenckiego bez dodatkowych kosztów, zwracając się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kredyt studencki: transze

Po oszacowaniu wydatków związanych z utrzymaniem podczas studiów, student wybiera wysokość transzy. Może starać się o:

 • 400 zł, czyli tak zwaną ratę obniżoną
 • 600 zł, ratę podstawową
 • 800 zł, ratę podwyższoną
 • 1000 zł, ratę podwyższoną

Kredyt studencki udzielany jest na okres studiów i może być wypłacany maksymalnie przez 6 lat (doktorantom przez 4 lata). Transze wypłacane są przez 10 miesięcy w roku (od października do lipca). Pierwsza wpłynie na konto studenta w pierwszym miesiącu po podpisaniu umowy (podpisać ją można do 31 grudnia).

Kredy studencki: oprocentowanie. W którym banku najlepiej?

Warto mieć konto w banku, w którym student zdecyduje się składać wniosek o kredyt studencki. Od tego zależy prowizja, jaka zostanie pobrana za udzielenie pożyczki:

 • Bank Pekao: posiadacze konta nie płacą żadnej prowizji, pozostali 0,5 proc.
 • PKO BP: dla posiadacza konta 2 proc. pozostali 5 proc.
 • SGB - Bank: 2,5 proc dla posiadaczy, inni 2,5 proc.
 • BPS: 1% dla wszystkich

Natomiast oprocentowanie podczas spłaty wynosi połowy tzw. stopy redyskontowej weksli Narodowego Banku Polskiego. Student zapłaci więc odsetki w wysokości około 0,87 proc. w skali roku. Resztę dopłaca Bank Gospodarki Krajowej.

Spłata kredytu studenckiego

Spłata kredytu studenckiego rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu nauki. Raty stanowią połowę transzy kredytu. Przykładowo, jeśli student pobierał miesięcznie 600 zł, to rata będzie wynosiła 300 zł plus oprocentowanie.

Ale jeśli żak ukończy studia w grupie do 1 proc. najlepszych absolwentów, Bank Gospodarstwa Krajowego umorzy mu 50 proc. kredytu. W przypadku gdy dłużnik znajdzie się w grupie od 1.01 proc. do 5 proc. najlepszych absolwentów, może liczyć na umorzenie 35proc. wysokości zadłużenia. A jeśli uda mu się znaleźć w przedziale od 5, 01 proc. do 10 proc, wtedy jego dług zmaleje o 20 proc.

Dodatkowo wszyscy absolwenci, którzy z różnych przyczyn będą mieli problem ze spłacaniem kredytu studenckiego, mogą liczyć na jej odroczenie lub częściowe umorzenie. Natomiast jeśli kredytobiorca ulegnie wypadkowi, zapadnie na poważną chorobę lub utraci zdolność do pracy, ma szansę na całkowite umorzenie długu.

Absolwenci mogą także wnioskować o przedterminową spłatę kredytu, nie ponoszą wtedy żadnych dodatkowych kosztów.

Kredyt studencki: o czym należy pamiętać?

Student zobowiązany jest do informowania banku o zmianach zachodzących w planie studiów. Przykładowo, jeśli żak zdecyduje się na przerwanie nauki lub urlop dziekański musi to zgłosić. Wtedy wypłata kredytu studenckiego zostanie wstrzymana.

Warto również pamiętać o terminowym dostarczaniu ważnej legitymacji studenckiej po każdym ukończonym semestrze (do 31 października i 31 marca). Jeśli student się spóźni, transza nie zostanie wypłacona i nie ma możliwości jej wyrównania.

Kredyt studencki 2018/2019

Kredyt studencki – opinie

– Kredyt studencki to szansa dla osób, którym rodzice nie są w stanie sfinansować studiów, albo opłacają tylko część ich wydatków. Nie zawsze student może pracować, są kierunki, na których dorabianie jest możliwe tylko w weekendy, a z tego nie ma wiele pieniędzy. Kredyt to była jedyna opcja. Ale po drugim roku, kiedy nauki było mniej i mogłam więcej pracować, zmniejszyłam w banku transzę kredytu z 1000zł, na 600 zł – mówi Anna Zawadzka, studentka trzeciego roku medycyny.

– Zaciągnęłam kredyt na pięć lat studiów, bo chciałąm odciążyć rodzinę. Brałam transze po 600 zł, czyli do spłaty miałam 30.000 złotych. Została połowa, część zadłużenia spłaciłam z pieniędzy zarobionych po studiach w Holandii. A teraz mam pracę i bywa różnie. Wszystko zależy od miesiąca – mówi Katarzyna Machoń, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku.

– Warto wziąć kredyt studencki. Jest to chyba najtańszy kredyt w Polsce. Oprocentowanie około 2% z haczykiem. Warto go nawet wziąć po to, by pieniądze wrzucać na lokaty, np. w Getin Banku lokaty są oprocentowane na 6%. Czyli mamy 4% zysku – pisze Olek, na Ogólnopolskim Forum Studentów.

Zobacz też: Dobry zwyczaj, nie poręczaj?Żyranci mają już 0,5 mld zł długów

Wideo

Komentarze 33

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BABULA

Witam wszystkich

Od kilku miesięcy szukam pożyczki, ponieważ mam długi i rachunki do spłaty. Myślałem, że to dla mnie koniec. Nie miałem już sensu życia. Ale na szczęście widziałem zeznania wielu osób na temat pana PLANCQ MICHEL, w ten sposób skontaktowałem się z nim, aby uzyskać pożyczkę, uregulować długi i zrealizować mój projekt. Życie z Panem PLANCQ MICHEL znów się do mnie uśmiecha. jest dżentelmenem o dobrym sercu, prostym i bardzo wyrozumiałym. Uważaj na pożyczkodawców z Afryki, ponieważ w Europie rzeczywiście są indywidualni pożyczkodawcy.

Jeśli potrzebujesz finansowania; pożyczka pieniędzy lub jakikolwiek projekt mający na celu osiągnięcie tego dżentelmena pomoże ci to osiągnąć i wesprze cię finansowo.

Kontakt: [email protected] lub WhatsApp: '' 33754192743''

M
MANICK

Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc z pomoca swoim bliznim w trudnych sytuacjach. Ten czlowiek mnie pozyczki w wysokosci 70.000 euro bez zadnych trudnosci, jak na poziomie banków. Nie wiem, jak mu podziekowac, dlatego postanowilem dzis zeznawac w jego imieniu. Jesli jestes w potrzebie finansowej, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepowac zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 48 godzin. Jesli potrzebujesz pozyczki, skontaktuj sie z nimi.

jego e-mail: [email protected] i WhatsApp: 33754192743

P
Pan Anthony Goss

Czy potrzebujesz pożyczki INWESTYCYJNEJ Pożyczka dla BIZNESU Pożyczka HIPOTECZNA Pożyczka OSOBISTA itp. Przy oprocentowaniu 2%? Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.

Pan Anthony Goss

whatsApp 14045943768

E-mail: [email protected]

j
justyga

Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc z pomoca swoim bliznim w trudnych sytuacjach. Ten czlowiek mnie pozyczki w wysokosci 70.000 euro bez zadnych trudnosci, jak na poziomie banków. Nie wiem, jak mu podziekowac, dlatego postanowilem dzis zeznawac w jego imieniu. Jesli jestes w potrzebie finansowej, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepowac zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 48 godzin. Jesli potrzebujesz pozyczki, skontaktuj sie z nimi.

jego e-mail: [email protected] i WhatsApp: 33754192743

m
marcin

Witam, wszyscy bylismy tutaj, aby napisac, ze pozyczki miedzy osobami fizycznymi nie istnieja, ale udalo mi sie uzyskac kredyt w wysokosci 30 000 euro od bardzo uczciwego i powaznego mezczyzny. Warunki sa dobre, a takze sposób zwrotu pieniedzy. To jest naprawde powazne. bardzo przystepne oprocentowanie. Jesli potrzebujesz kredytu, skontaktuj sie z nim pod jego adresem e-mail: [email protected] lub whatsapp: 33754192743

m
marcin

Witam, wszyscy bylismy tutaj, aby napisac, ze pozyczki miedzy osobami fizycznymi nie istnieja, ale udalo mi sie uzyskac kredyt w wysokosci 30 000 euro od bardzo uczciwego i powaznego mezczyzny. Warunki sa dobre, a takze sposób zwrotu pieniedzy. To jest naprawde powazne. bardzo przystepne oprocentowanie. Jesli potrzebujesz kredytu, skontaktuj sie z nim pod jego adresem e-mail: [email protected] lub whatsapp: 33754192743

S
SPENCER WILSON

Czy jesteś spłukany finansowo? czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia, ponieważ spłacamy zarówno pożyczkę studencką, pożyczkę biznesową, pożyczkę firmową, pożyczkę dłużną, jak i pożyczki mieszkaniowe skontaktuj się z tym e-mailem: [email protected] lub whatsapp 1-815-383-0444

A
Ania Monica

Witajcie, moi dobrzy ludzie z Polski, czy szukaliście pilnej pożyczki, żeby spłacić rachunki, założyć firmę, zbudować swój wymarzony dom i kupić samochód? jeśli więc przywitasz się z poczuciem relium, bo tu jest firma pożyczkowa tutaj, w naszym kraju, Warszawa, jestem panią Ania z nazwiska i mieszkam tu w Polsce, szukałem pożyczki od 2 tygodni temu i w zeszłym tygodniu dostałem mail na forum i widziałem firmę o nazwie Jorge Grace, która pomogła wielu ludziom przed tutaj w naszym kraju, i skontaktowałem się z e-mailem i śledzić ich wpływy, i złożyłem wniosek o pożyczkę w wysokości 280 000 PLN i wreszcie dostałem pożyczkę od Jorge Grace i tody przyszli na stronę, aby odwołać się do tej legalnej firmy i są% 100 bezpiecznie zabezpieczeni przed oszustami, więc proszę skontaktuj się z e-mailem ([email protected]), a ty także śledź ich na Facebooku, aby zobaczyć więcej usługi i jest bezpieczny i zabezpieczony.

Ania Monica

T
Tomasz

Witam wszystkich, jestem Tomasz. Przyszedłem tutaj, aby zeznawać wszystkim na stronie, aby powiedzieć im, w jaki sposób otrzymano pożyczkę w wysokości 120 000 USD od firmy o nazwie Firma pożyczkowa Stella Rene {SRLF}, która minęła ponad rok, odkąd szukałem pożyczka na rozwiązanie wszystkich moich problemów finansowych, ponieważ popadłem w długi, kiedy byłem bankrutem, odkąd nie miałem trudności z zarabianiem na utrzymanie dla mojej rodziny, ponieważ wszystkie one zależą ode mnie, ponieważ jestem zwycięzcą chleba mojej rodziny, to był bardzo trudny czas dla mnie, kiedy bank prosi o pożyczkę, którą wziąłem z mojego banku, po tym, jak oszukano mnie w Internecie przez wiele fałszywych firm, zastanawiałem się nad popełnieniem samobójstwa, ale jak mogę opuścić rodzinę w odpowiednim momencie ja najbardziej, więc postanowiłem nigdy nie poddawać się tylko po to, aby spróbować, a kilka dni temu zobaczyłem na stronie komentarz przesłany przez pana Macka na temat tego, jak na początku otrzymał pożyczkę od firmy, pomyślałem, że to może być kolejny przekręt ponownie przeprowadziłem badania i zobaczyłem tysiące świadectw, które Stella Rene udzieliła pożyczek, staram się o kwotę pożyczki w wysokości 120 000 USD, aby móc spłacić dług i otworzyć firmę oponiarską w moim mieście, a wszystko dzięki Stelli Rene, wiernej i hojnej kobiecie, która przyszła mi na ratunek i dała mi o kwotę pożyczki, o którą prosiłem, a dziś jestem tak szczęśliwy, że mogłem ponownie podnieść, ponieważ zawsze mówili, że kiedy jest życie, zawsze jest nadzieja, nie biorąc zbyt wiele i aby uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać szybki kontakt pożyczkowy adres e-mail pod tym linkiem [email protected] lub whatsapp 16313415478, aby uzyskać więcej informacji, i są oni wiarygodni i zaufani, ponieważ widziałem to dla siebie i jestem bardzo szczęśliwy i powiedziałem sobie, że muszę podać tę ważną informację na forum tutaj, ponieważ są naprawdę uczciwi i szczerzy, dziękuję wszystkim i Tomasz będę czekał na tak wiele innych świadectw dzisiaj.

Tomasz

B
Bozena Lachowicz

Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki z wiarygodnego źródła pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836.

Witam wszystkich, nazywam się Bożena Lachowicz, chciałem podzielić się zeznaniami na temat tego, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę od Martin Luciano Worldwide Loans Financial Services z adresem e-mail: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836. po złożeniu wniosku kilka razy od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie udzielili mi żadnej pożyczki, ale raczej wzięli moje ciężko zarobione pieniądze i zostali oszukani, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił się mnie do Martina Luciano Worldwide Loans Financial Services, który obiecał pomóc mi pożyczką mojego pragnienia po złożeniu wniosku, a oni naprawdę zrobili to, co obiecano bez żadnych opóźnień, miałem wątpliwości, ale nigdy nie wierzę. Nigdy nie myślałem, że nadal istnieją wiarygodni i prawdziwi pożyczkodawcy w Internecie, dopóki nie spotkałem się z tą legalną firmą pożyczkową, która naprawdę pomogła mi z pożyczką i zmieniła moje życie na lepsze. Radziłbym tam szukać pilnej pożyczki z jakiegokolwiek powodu, aby skontaktować się z nimi dzisiaj, ponieważ są one autentyczne i wiarygodne. Więc jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz uzyskać finansowanie swoich projektów, uprzejmie prosimy o kontakt z Martin Luciano Worldwide Loans Financial Services na ich oficjalnym adresie e-mail: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836.

B
Bozena Lachowicz

Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki z wiarygodnego źródła pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836.

Witam wszystkich, nazywam się Bożena Lachowicz, chciałem podzielić się zeznaniami na temat tego, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę od Martin Luciano Worldwide Loans Financial Services z adresem e-mail: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836. po złożeniu wniosku kilka razy od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie udzielili mi żadnej pożyczki, ale raczej wzięli moje ciężko zarobione pieniądze i zostali oszukani, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił się mnie do Martina Luciano Worldwide Loans Financial Services, który obiecał pomóc mi pożyczką mojego pragnienia po złożeniu wniosku, a oni naprawdę zrobili to, co obiecano bez żadnych opóźnień, miałem wątpliwości, ale nigdy nie wierzę. Nigdy nie myślałem, że nadal istnieją wiarygodni i prawdziwi pożyczkodawcy w Internecie, dopóki nie spotkałem się z tą legalną firmą pożyczkową, która naprawdę pomogła mi z pożyczką i zmieniła moje życie na lepsze. Radziłbym tam szukać pilnej pożyczki z jakiegokolwiek powodu, aby skontaktować się z nimi dzisiaj, ponieważ są one autentyczne i wiarygodne. Więc jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz uzyskać finansowanie swoich projektów, uprzejmie prosimy o kontakt z Martin Luciano Worldwide Loans Financial Services na ich oficjalnym adresie e-mail: [email protected] lub WhatsApps / Phone: 44 7520 660836.

G
Gość

potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić swój dług lub założyć nową firmę? jeśli tak, skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem [email protected], aby uzyskać więcej informacji na temat pożyczki.

A
Ania Koska

Jestem Ania z warsaw Polski, chcialbym krótko przedstawic, w jaki sposób udalo mi sie uzyskac pozyczke online, zlozylem pozyczki z forów must tutaj na tych stronach i nie byli w stanie pomóc, wiec mam szczescie, ze dostalem w kontakcie z firma pozyczkowa o nazwie Jorge Grace z siedziba w Stanach Zjednoczonych, mój przyjaciel dostal od nich pozyczke i dal mi adres swojej firmy, wiec skontaktowalem sie z nimi, a oni byli w stanie pomóc, wszystko dzieki im za wspaniale pomózcie i modle sie, niech Bóg ich blogoslawi, prosze, jesli potrzebujesz jakiejkolwiek pozyczki, skontaktuj sie z nimi pod adresem firmowym ([email protected]). Pomoga ci powiedziec, ze Ania skierowala ci dzieki.

Ania Koska

L
Lucas Emil

Witam, jestem Lucas z imienia i mieszkam w Warsaw, jestem tak pełen szczęścia i radości, chciałbym porozmawiać o dobroci Boga w moim życiu, po tylu miesiącach starania się o pożyczkę internet i został oszukany, rozpaczliwie potrzebowałem pożyczki od pożyczkodawców internetowych, a potem spotkałem się z przyjaciółką o imieniu Magma i rozmawiałem o tej wiarygodnej firmie pożyczkowej, w której była w stanie uzyskać pożyczkę, w której szybko i łatwo dostała pożyczkę stres, więc przedstawiła mnie bogobojnej kobiecie, pani Jorge Grace, która kontroluje firmę pożyczkową, i wymagała kwoty pożyczki (50 000,00 złotych) z niskim oprocentowaniem 4%, aby umożliwić mi spłatę długów i rozpoczęcie działalności mały interes, więc pożyczka została zatwierdzona i została wpłacona na moje konto bankowe w ciągu 48 godzin. W ten sposób udało mi się uzyskać prawdziwą, legalną pożyczkę na rozpoczęcie działalności i spłatę rachunków, więc radzę każdemu z was zainteresowany szybką i łatwą pożyczką na bezpieczną i niezawodną pożyczkę bez oszukiwania, tutaj jest adres ich firmy {[email protected]} dzięki.

Lucas Emil

M
Marta

witajcie, moi drodzy mieszkańcy kraju, z nazwiska jestem Marta Brandy, chcę skorzystać z okazji, aby podziękować i docenić dobroć i wielkość, jaką otrzymałem od firmy, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 130 000, przybyłem tutaj, aby bardzo podziękować do firmy pożyczkowej Stella Rene, proszę, gdziekolwiek jesteś z tego kontynentu, jeśli kiedykolwiek potrzebujesz pożyczek na spłatę wszelkiego rodzaju długów, rozpocząć nową działalność gospodarczą, spłacić pożyczki bankowe i osobiście złożyć wniosek o dowolną kwotę pożyczki, skontaktuj się z legalna, pochodząca i gwarantowana firma o nazwie Stella Rene, ponieważ dzisiaj otrzymałem moją pożyczkę i wiem, że bardzo trudno jest uwierzyć i zaufać niektórym pożyczkodawcom, ale ta pewna firma pożyczkowa o nazwie Stella Rene jest prawdziwa i ma 100%, ponieważ przetestowałem i potwierdziłem to dla siebie, i bezpośrednio mówię każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek kwoty pożyczki, i proszę o kontakt z firmą dzisiaj poprzez e-mail [email protected] w celu uzyskania legalnej i najszybszej pożyczki w historii nasz kraj lub Whatsapp 971586972460, ta firma również udziela ekspresowych przelewów pożyczkowych wnioskodawcom, skontaktuj się już dziś i skorzystaj z tej firmy pożyczkowej, w której będziesz używać, aby spłacić wszystko, co jesteś winien, zaufaj tej firmie, że są oni prawdziwi i uprawnieni 100% i Polecam wszystkim tę spółkę pożyczkową dzisiaj, ponieważ odnoszę sukcesy z ich pożyczką i szybko przyszedłem tutaj, aby również zeznawać o tej firmie, podobnie jak inni, którzy otrzymali pożyczki od tej samej firmy, więc złóż wniosek już dziś i bądź bezpieczniejszy i najszybsza pożyczka dzisiaj.

Marta

Dodaj ogłoszenie