Koszykówka. Zwycięski finisz Tura Basket Bielsk Podlaski i pewna wygrana Enea Żubrów Chorten Białystok

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok są obecnie trzecią drużyną II ligi grupy B Wojciech Wojtkielewicz
W 14. kolejce spotkań II ligi grupy B podlaskie drużyny koszykarskie odniosły zwycięstwa na wyjazdach. Żubry Białystok pokonały Legion Legionowo 71:59, a Tur Bielsk Podlaski wygrał z Kolejarzem Basket Radom 86:78.

Podlaskie drużyny kontynuują serię zwycięstw w II lidze. W Legionowie koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok wygrali 71:59. Przełom w spotkaniu nastąpił w drugiej kwarcie. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego jeszcze w 15 minucie przegrywali 17:28, po czym nastąpiła fantastyczna seria 14 punktów z rzędu przy żadnej odpowiedzi gospodarzy do końca drugiej kwarty. Po punktach Krystiana Tyszki z rzutów wolnych Żubry na przerwę schodziły wygrywając już 31:28. Po trzech kwartach ich przewaga wzrosła do 16 "oczek" 56:40. Gospodarze w ostatnich 10 minutach zdołali odrobić już tylko 4 punkty i Żubry ostatecznie wygrały 71:59.

W Radomiu Tur Basket Bielsk Podlaski toczył wyrównaną walkę przez trzy kwarty, po czym uciekł rywalom w ostatniej czwartej części meczu, która wygrał 26:19. W końcówce niedzielnego meczu, po punktach Wojciecha Jakubiaka i Łukasza Kuczyńskiego, Tur prowadził 80:72, a ostatnie punkty Jakubiaka z akcji i z rzutów wolnych ustaliły wynik na 86:78 dla bielszczan.

KS Legion Legionowo - Enea Żubry Chorten Białystok 59:71 (19:12, 9:19, 12:25, 19:15).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 6, Maciej Bębeniec 5, Krystian Tyszka 12, Karol Obarek 20, Arkadiusz Zabielski 11 oraz Jakub Więcko, Hubert Wyszkowski 12, Bartosz Strażewicz, Mikołaj Styczeń 5, Paweł Trypus.

Kolejarz Basket Radom - Tur Basket Bielsk Podlaski 78:86 (24:19, 18:24, 17:17, 19:26).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 13, Wojciech Jakubiak 11, Aaron Weres 8, Pavlo Bondarenko 8, Łukasz Kuczyński 27 oraz Piotr Bobka 3, Jakub Grigoruk 4, Patryk Milewski 6, Marcin Marczuk 6, Mariusz Rapucha.