Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. 28 zakażeń w Podlaskiem, w Polsce zmarły 22 osoby. 26.03.2020 - 29.03.2020

(red.)
Mamy już 28 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. W całym kraju zakażone jest już 1862 osoby (91 nowych przypadków od popołudnia), kilka w stanie ciężkim. 22 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 29 MARCA 2020

20:18 Kolejne dwa zgony z powodu koronawirusa w Polsce

To: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby

20:12 28. zakażony koronawirusem w Podlaskiem

Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej.

19:40 Dzienny raport o koronawirusie Ministerstwa Zdrowia

18:40 Straż Miejska w Białymstoku przeprowadziła dziś 44 kontrole

Dwa razy uruchomili megafon i ludzie rozeszli się

18:37 Dzienny raport z województwa podlaskiego

15:43 Zakażony koronawirusem pracował w dwóch szpitalach

Koronawirus zaatakował szpital w Grajewie. Działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Kardiologicznego zawieszona do odwołania. Zakażony pracował również w szpitalu w Łomży

Jeden zakażony pracownik mógł przenieść koronawirusa do dwóch szpitali

15:27 Kilkadziesiąt osób na mszy w kościele

14:28 W Polsce już 20. osób zmarło z powodu koronawirusa

W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

13:11 79. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

11:10 W Podlaskiem do tej pory wykonano 1059 testów na obecność koronawirusa

4864 osoby objęte są kwarantanną

09:40 Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusa w Podlaskiem

COVID-19 wykryto u starszego mieszkańca powiatu zambrowskiego. Mężczyzna wrócił niedawno ze Stanów Zjednoczonych. Przebywa obecnie w kwarantannie domowej. - Łącznie w regionie jest 27 przypadków, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformował w niedzielę 29 marca Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

09:30 19. ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące

07:30 Pięć przypadków naruszeń kwarantanny w Podlaskiem

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 717 osób odbywających kwarantannę domową. W 5 przypadkach: 2 na terenie powiatu białostockiego, 2 na terenie pow suwalskiego i 1 na terenie pow augustowskiego osób odbywających kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

07:00 Nie ma zakazu wstępu do lasów z powodu epidemii

Leśnicy apelują o unikanie popularnych miejsc

Gdzie na spacer w niedzielę, 29 marca 2020? #zostanwdomu

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 28 MARCA 2020

21:10 Straż miejska w Białymstoku interweniowała

6️ interwencji dotyczących korzystania z placów zabaw (grupka osób rozeszła się, gdy nadaliśmy komunikat ostrzegawczy). Poważniejszych naruszeń zasad izolacji nie stwierdzono.

20:10 18 ofiara koronawirusa w Polsce

157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

18:50 1719 hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem w Polsce

18:35 4642 osoby w Podlaskiem objęte kwarantanną, 18 hospitalizowanych z powodu zakażenia

14:40 17 ofiara koronawirusa w Polsce

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

14:30 8 nowych przypadków zachorowania na Podlasiu!

12:55 ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej

Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce będą realizowane priorytetowo - podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

11:20 W Podlaskiem nadal 18. zakażonych, tyle samo osób hospitalizowanych

10:41 Terytorialsi pomagają szpitalom

Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej kończą pakować materiały ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia. Za chwilę ruszają w trasę, aby dostarczyć maseczki, rękawiczki, gogle, kombinezony do podlaskich szpitali.

09:40 Zakażonych koronawirusem w Polsce przybywa

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie to już 1436 osób

09:20 Mamy nowy potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19

08:27 Co można robić, a czego nie?

Społeczna kwarantanna w pytaniach i odpowiedziach. Więcej:

Zakaz wychodzenia z domu. Nowe zasady społecznej kwarantanny: co można robić, a czego nie wolno?

08:24 Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Podlaski Urząd Wojewódzki sporządził wykaz jednostek, które zaangażowały się w pomoc psychologiczną na rzecz mieszkańców. Listę można pobrać z gov.pl

7:32 Czterech osób objętych kwarantanną nie było w domach - informuje podlaska policja

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4096 osób odbywających kwarantannę domową. W 4 przypadkach: 2 na terenie powiatu białostockiego i po 1 na terenie powiatow: suwalskiego i grajewskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

06:50 Sejm uchwalił tarczę antykryzysową

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 27 MARCA 2020

20:35 49 nowych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie jest 1389 osób zakażonych koronawirusem.

18:45 Raport o koronawirusie w woj. podlaskim

18:40 Dzienny raport o koronawirusie w Polsce

Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport o koronawirusie - zobacz poniżej

17:40 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

W sumie jest już 1340 osób zakażonych koronawirusem w Polsce.

16:50 Podlaski Urząd Wojewódzki sporządził wykaz jednostek, które zaangażowały się w pomoc psychologiczną na rzecz mieszkańców w czasie zagrożenia koronawirusem.

To 41 miejsc w całym regionie, w których można uzyskać wsparcie telefoniczne

14:33 Prezydent: Praca w magistracie w systemie rotacyjnym

Czytelnik wysłał nam na skrzynkę redakcyjną pytanie, czy prawdą jest, że w piątek (27 marca) wszyscy pracownicy magistratu pracujący od 16 marca zdalnie mają pojawić się w pracy i pracować w budynkach magistratu razem z pracownikami, którzy od 16 marca pracują w budynkach magistratu.

Okazało się to nieprawdą. Prezydent Tadeusz Truskolaski informował już dzień wcześniej, wydał polecenie, by osoby, które mogą pracować zdalnie, pracowały zdalnie. Informował też o wprowadzeniu systemu rotacji pracowników. Czyli część pracuje w domach, a część w budynkach magistratu, w później się wymieniają. - O organizacji pracy decydują dyrektorów poszczególnych departamentów. W zależności od bieżących potrzeb. - mówił prezydent.
Natomiast podczas piątkowej (27 marca) konferencji informował, że jeśli ktoś z pracowników dostał w piątek polecenie, by przyjść do pracy oznacza to, że ci którzy wcześniej pracowali w budynku magistratu teraz będą pracowali z domu. - Nie sądzę, by między tymi osobami występował w dniu dzisiejszym jakiś kontakt. Chociaż tak naprawdę 100-procentowego braku kontaktu między pracownikami nie da się uniknąć. Ja też pracuję w kilkuosobowym gronie. Staramy się, by to grono było niezmienne - podkreślał prezydent.

14:11 Prezydent: Obniżka wynagrodzenia kadry kierowniczej magistratu dałaby tylko iluzoryczne oszczędności

Czytelnik wysłał nam na skrzynkę redakcyjną pytanie, czy prezydent może na czas walki z koronawirusem obniżyć sobie, kadrze kierowniczej w magistracie oraz zarządom spółek miejskich wynagrodzenie.

- Wynagrodzenia naszej kadry kierowniczej są nieporównywalne w stosunku do wynagrodzeń w spółkach Skarbu Państwa. Prezydent miasta zarabia tyle, ile w kilka dni prezes jednej z największych spółek. A proszę zobaczyć jaka jest w tej chwili odpowiedzialność - mówił podczas konferencji władz miasta prezydent Tadeusz Truskolaski.
Dodał, że miastu brakuje dziesiątków milionów złotych natomiast wypłaty dla prezydenta i zastępców to obciążenie rzędu 130-140 tys. zł rocznie. - Obniżenie w stosunku miesięcznym o tysiąc czy dwa tysiące dałyby iluzoryczne oszczędności. Proszę oceniać naszą pracę i to że zawsze jesteśmy na posterunku i w tym trudnych warunkach zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie miasta i obsługę naszych mieszkańców. To mieszkańcy za jakiś czas ocenią, czy dobrze pracowaliśmy - stwierdził prezydent.

14:10 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Przypadki dotyczą.: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

14:00 Nowy przypadek zakażenia w Podlaskiem

Jest nią starsza kobieta z Białegostoku, która przebywa w izolacji domowej

13:45 Sesja nadzwyczajna w maseczkach. Kolejne już być może będą zdalne

Poniedziałkowa (30 marca) sesja rady miasta ma się odbyć w centrum konferencyjnym przy ul. Ciepłej 40. Radni będą mieli do dyspozycji maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Przewodniczący rady miasta Łukasz Prokorym mówi, że jeśli wejdą w życie nowe przepisy to kolejne sesje będą mogły odbywać się zdalnie. Bez konieczności zbierania się przez radnych w jednej sali. Na razie jednak nie ma takich przepisów. - Z niecierpliwością czekamy na nowe prawo. Już teraz jesteśmy gotowi na przeprowadzanie sesji zdalnych - podkreśla Prokorym.

13:20 Wojewoda podlaski przełożył wybory w Czeremsze na prawosławną Wielkanoc

Ludzie chcą rezygnować z pracy w komisjach wyborczych

12:44 Wojewoda podlaski wystąpi na konferencji prasowej o godz. 14

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformuje o bieżącej sytuacji. Katarzyna Krupicka – rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oddziału w Białymstoku odpowie na najczęściej zadawane pytania w związku z sytuacją epidemiczną

Transmisja na profilu:Podlaski Urząd Wojewódzki

11:35 Przewodniczący białostockiej rady miasta: Każdy z radnych ma obowiązek pracować

Podczas konferencji władz miasta mieszkaniec poinformował, że jeden z białostockich radnych stwierdził na portalu społecznościowym, że boi się przyjść na poniedziałkową sesję. - Bycie radnym to praca dla mieszkańców. Radni również w czasie pandemii otrzymują wynagrodzenia. Nie widzę więc powodu, by ktoś nie przyjść na sesję. Zapewnione będą wszelkie środki bezpieczeństwa - mówił przewodniczący rady miasta Łukasz Prokorym.

11:25 Teatr dramatyczny w Białymstoku zaprasza na spektakl. Do obejrzenia z domu

Widzowie będą mogli obejrzeć dziś nagranie spektaklu „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Start o godz. 20.00

Tu zobaczysz spektakl teatru dramatycznego dziś o godz. 20

11:16 Kontrole w białostockich autobusach: Nie stwierdzono nieprawidłowości

Prezydent Tadeusz Truskolaski poinformował, że wiceprezydent Zbigniew Niktorowicz, dyrektor BKM Bogusław Prokop oraz policja prowadziła kontrole w miejskich autobusach. Nie stwierdzono, by w którymś było więcej pasażerów niż jest to obecnie dopuszczalne prawem.

11:11 Do 13 kwietna nie będzie jeździł pociąg do Kowna

Spółka Polregio poinformowała własnie o przedłużeniu obowiązywania nowego rozkładu. Pociąg kursował w weekendy z Białegostoku.

11:05 Miasto kupiło 20 tys. maseczek

Dostaną je szpitale, policja i straż miejska

08:40 Trzy nowe przypadki zakażenia w Podlaskiem

Badania laboratoryjne wykazały dodatni wynik u mężczyzny w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, który zgodnie z zaleceniem lekarza jest w kwarantannie domowej, u starszej kobiety z powiatu łomżyńskiego, która również ze względu na dobry stan zdrowia jest w kwarantannie domowej i u starszej kobiety z Białegostoku, która jest hospitalizowana w szpitalu MSWiA w Białymstoku.

06:40 Policja: Cztery osoby w Podlaskiem nie przestrzegały kwarantanny

26 marca 2020 roku policjanci sprawdzili ponad 3700 osób odbywających kwarantannę domową, w 4 przypadkach na terenie powiatów białostockiego, suwalskiego i augustowskiego osób odbywających kwarantannę nie było w jej miejscu. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 26 MARCA 2020

21:05 Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia informuje, iż potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:30 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim

To kobieta z Łomży oraz 2 mężczyzn z powiatu łomżyńskiego

18:25 Raport o koronawirusie w woj. podlaskim

18:15 Dzienny raport o koronawirusie w Polsce

17:50 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

Na ten moment w dniu dzisiejszym nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim

17:20 1. Podlaska Brygada Wojska Obrony Terytorialnej przekazała do 18 szpitali w całym województwie środki ochrony osobistej

15:57 Wojewoda podlaski przełożył wybory

Wojewoda Podlaski w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Giby na 19 kwietnia 2020 roku

14:25 Ograniczenie obsługi bezpośrednie w urzędach skarbowych przedłużone do 10 kwietnia

Poinformował o tym rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. To oznacza, że urząd zaleca załatwianie spraw onliine bądź telefonicznie. Rzecznik przypomina, że e-PIT i e-Deklaracje dostępne są na stronie podatki.gov.pl i pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

12:24 Prof. Joanna Zajkowska, z kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB wyjaśnia, czym jest koronawirus

W ramach e-learningu na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku swój wykład poświęcony COVID-2019 - nagrała wybitna ekspert chorób zakaźnych.

12:12 Pisarka Agnieszka Maciąg-Wolańska co jeść, by wzmocnić odporność

Najlepiej jeść zdrową żywność - kiszoną kapustę, kiszone ogórki, kaszę jaglaną, kaszę gryczaną. Dobry też jest czosnek, który działa antybakteryjnie i antywirusowo. Trzeba też pamiętać, że lęk równa się stres, a stres sprawia, że nasza odporność się pogarsza - podkreśla.

12:07 Ministerstwo zdrowia prostuje. 71-letni pacjent nie zmarł z powodu koronawirusa

Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. To oznacza, że nadal z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 14 osób.

11:59 Unia Metropolii Polskich wysyła list do premiera. O tym, że nowe obostrzenia są często nieżyciowe

Odbyłem wideokonferecję z prezydentami UMP. Jesteśmy zdruzgotani rządowymi przepisami. Nie były one konsultowane z samorządami i są w dużej mierze nieżyciowe - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. - Na przykład do tramwaju w Gdańsku może wejść 200 osób, a miejsc siedzących jest tylko 28 miejsc. Formalnie więc podróżnych może być nie więcej niż 14. Rozumiemy, że przepisy zostały wprowadzone w trosce o zdrowie mieszkańców, ale tak naprawdę to samorządy powinny określić bezpieczną liczbę osób, która może się znajdować w danym pojeździe.

Dziś UMP wysyła więc list do premiera w tej sprawie również z prośbą o przeprowadzenie wideokonferencji. - Łatwo w Warszawie pisze się przepisy, natomiast to my tutaj na dole odpowiadamy za ich wdrożenie - mówi Tadeusz Truskolaski.

11:18 Prezydent apeluje do właścicieli firm w strefie ekonomicznej o zmianę godzin pracy

Prezydent Tadeusz Truskolaski występuje z apelem, by firmy w strefie ekonomicznej zmieniły nieco czas pracy. - Tak by nie wszyscy zaczynali pracę o godz. 6 - wyjaśnia prezydent.

Apel podyktowany jest rządowymi obostrzeniami na temat liczby osób, które mogą podróżować autobusami. - A kierowców nam nie przybywa, ale wręcz przeciwnie. Sporo poszło na zasiłki na opiekę nad dziećmi - podkreśla prezydent.

11:15 Nowy raport wojewody podlaskiego

Nadal tylko 10 potwierdzonych przypadków zakażenia, 479 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 768 wykonanych testów, 3381 osób objętych kwarantanną, 18 hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia

11:07 Kierowca nie odjedzie z przystanku, gdy do autobusy wejdzie zbyt dużo osób

Prezydent Tadeusz Truskolaski poinformował, że dostał takie zalecenia z policji

10:00 Białostocka straż miejska kontroluje miasto

W środę 25.03.2020r. przeprowadziła 37 kontroli parków, skwerów i obiektów rekreacyjnych. Poważniejszych naruszeń zasad izolacji nie stwierdzono.

9:25 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

9:20 Biskup hajnowski Paweł: Czytajcie Pismo Święte

Biskup Paweł Tokajuk zaapelował do wiernych Cerkwi prawosławnej o pozostanie w domach. W momentach, kiedy powinno się być w cerkwi prosi o czytanie Pisma Świętego i trwanie na modlitwie w domu.

Więcej: Biskup hajnowski apeluje do wiernych. Zostańcie w domu

8:50 ZUS: Można wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Aktualnie trwają prace nad zmianą ustawy, która wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Prace te dotyczą między innymi przedłużenia okresu, za który będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Nowe rozwiązania mają obowiązywać z mocą wsteczną od 26 marca 2020 r. W związku z tym - do czasu wejścia w życie ustawy - osoba, która chce wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy na okres dłuższy niż 14 dni po 25 marca br. mogą już to zrobić.

8:36 Podlaski NFZ ujawnia listy pracujących i niepracujących gabinetów

Chodzi o gabinety lekarzy rodzinnych oraz specjalistyczne. W tym wypadku NFZ ujawnia, które są zamknięta. W przypadku gabinetów stomatologicznych na liście są te, które nie zawiesiły działalności. Wszystkie trzy listy mają być aktualizowane..

Tu znajdziesz lity zamkniętych gabinetów lekarzy rodzinnych oraz podmiotów świadczących ambulatoryjną opiekę specjalistyczną

Tu znajdziesz listę otwartych gabinetów stomatologicznych w województwie podlaskim

6:58 Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia

Wprowadzone zostaną także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę. Nowe obostrzenia dotyczą natomiast osób, które z powodu zatrudnienia na terenie innego kraju regularnie przekraczały polską granicę. Do tej pory ­- w drodze do pracy i z pracy - osoby te mogły przekraczać granicę i nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi regulacjami od 27 marca 2020 r. (piątek, godz. 00:00) zostaną one po znalezieniu się na terenie Polski objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Dwudniowe odsunięcie w czasie obowiązywania nowych regulacji ma dać tym osobom czas na ustabilizowanie sytuacji zawodowej. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

6:40 Rodzina pacjentki nr 3 informuje: Jesteśmy zdrowi

O wynikach testu poinformował na Facebooku brat Karoliny z Supraśla. To ona jest trzecim pacjentem ze zdiagnozowanym koronawirusem. Z wpisu wynika, że zdrowi są wszyscy domownicy: brat, matka i ojciec Karoliny. „Ale kwarantannę grzecznie w domu odbędziemy” - czytamy we wpisie.

Koronawirus w Białymstoku. 37-latka wróciła z Wielkiej Brytanii. To pacjentka nr 3 na Podlasiu. Sanepid nie zainteresował się jej rodziną

ARCHIWUM RAPORTU Z WOJ. PODLASKIEGO Z POPRZEDNICH DNI: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. 3 nowe przypadki zakażenia w regionie. W kraju jest już 14 ofiar wirusa - 21 - 26.03.2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny