Koluchstyl. Medale Podlasian w V MP w koluchstylu

Na najwyższym stopniu podium Patryk Pietrzeniak, gwiazda zawodów w Poznaniu. Z przodu Wiesław Koluch, twórca koluchstylu.
Białostoczanie potwierdzili klasę. Znów przywieźli medale w koluchstylu.

Czternaście medali wywalczyli białostoczanie podczas V Mistrzostw Polski w Koluchstylu rozgrywanych w Poznaniu. Gwiazdą zawodów był Patryk Pietrzeniak, który wygrał rywalizację w kategorii 82 kg zarówno wśród młodzieżowców, jak i seniorów.

- Patryk potwierdził swoją klasę ale też słowa uznania należą się innym zawodnikom z Podlasia, którzy zaprezentowali się znakomicie - mówi Wiesław Koluch, twórca tej dyscypliny sportu, którego nie mogło zabraknąć w Poznaniu. - Czternaście medali sprawia, że nasz występ w mistrzostwach Polski należy uznać za bardzo udany - podkreśla Koluch.

W stolicy Wielkopolski zaprezentowało się ponad 240 zawodników z 28 klubów z całego kraju. Podlasianie najliczniej reprezentowani byli przez Sumo Koluch Białystok. Aż 12 zawodników z tego klubu stanęło na podium. Oprócz Pietrzeniaka złoto zdobyli jeszcze Jakub Zimnoch (kat. juniorów 55 kg), Karol Wróblewski (młodzieżowcy 100 kg) i Karol Sobolewski (seniorzy 65 kg).
Srebro wywalczyli natomiast Maciej Matys (młodzieżowcy 100 kg), Tomasz Sobolewski (seniorzy 65 kg), Marek Sipko (seniorzy 91 kg), Paweł Zimnoch (seniorzy 109 kg) oraz reprezentujący Podlasie Białystok - Dariusz Ryżykow (seniorzy 82 kg).

Z tego samego klubu wywodzi się także Przemysław Wiszowaty, który w kategorii seniorów do 73 kg wywalczył brąz. Na najniższym stopniu podium stanęło także trzech zawodników Sumo Koluch - Łukasz Zajkowski i Tomasz Sobolewski (młodzieżowcy 73 kg) oraz Maciej Matys (młodzieżowcy 82 kg).

Na uwagę zasługuje także wyczyn Andrzeja Jawora z Politechniki Białostockiej, który był piąty w kategorii seniorów do 73 kg.

Podopieczni Wiesława Kolucha przygotowują się obecnie do pokazowych zawodów w Iranie. Wcześniej, bo już za blisko miesiąc zaprezentują swoje umiejętności podczas Uniwersjady w Kazaniu.