Jagiellonia pokonała Ruch Chorzów

Kamil Grosicki strzelił gola na wagę zwycięstwa
Kamil Grosicki strzelił gola na wagę zwycięstwa Wojciech Oksztol
Gol Kamila Grosickiego w 70. minucie dał Jagiellonii Białystok cenne zwycięstwo z Ruchem Chorzów. Widmo spadku jest coraz mniej realne.

Spotkanie z "Niebeskimi" było bardzo trudne. Na ostatnim treningu rękę złamał bramkarz Rafał Gikiewicz, a już w 12. minucie z boiska zszedł kontuzjowany Tomasz Frankowski. Szczególnie brak "Franka" był widoczny, bo przez godzinę żółto-czerwoni nie zagrozili poważnie chorzowskiej bramce.

Ruch miał przewagę, ale znakomicie bronił zastępujący Gikiewicza Piotr Lech, który 20 lat temu zdobywał mistrzostwo Polski w barwach drużyny... z Chorzowa.

W końcu Jaga wzięła się do pracy, a wielki talent potwierdził Grosicki. Białostoczanin minął Ariela Jakubowskiego, potem Rafała Grodzickiego i posłał piłkę w długi róg bramki "Niebieskich".
- Gola dedykuję mamie, która w sobotę miała urodziny - mówi Grosicki.

Jagiellonia w czterech meczach u siebie zdobyła komplet punktów i coraz bardziej oddala się od strefy zagrożonej spadkiem z ekstraklasy.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Grosicki (70). Żółte kartka: Bruno, Jarecki - Sobiech, Grodzicki, Straka. Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów: 7 tys.
Jagiellonia: Lech - Norambuena, Stano, Skerla, Król, Bruno, Zawistowski (56. Kojasevic), Hermes, Jarecki, Grosicki (84. Matuszek), Frankowski (12. Twardowski). Ruch: Perdijic - Jakubowski, Sadlok, Grodzicki, Nykiel, Grzyb, Straka (80. Nowacki), Baran, Brzyski, Jezierski (84. Fabus), Sobiech (77. Janoszka).

1. Legia 24 50 42:12
2. Lech 24 49 41:17
3. Wisła 24 48 38:17
4. Polonia W. 24 46 33:16
5. Bełchatów 24 44 33:24
6. Śląsk 24 37 33:26
7. JAGIELLONIA 24 31 24:23