Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 3:0. Wygrany sparing Jagi

Remigiusz Jezierski strzelił jednego z goli dla Jagiellonii
Remigiusz Jezierski strzelił jednego z goli dla Jagiellonii Fot. W. Oksztol
Piłkarze Jagiellonii Białystok przebywający na zgrupowaniu w Gutowie Małym pokonali zasłużenie Ruch Chorzów 3:0. Gole dla żółto-czerwonych strzelali Łukasz Tumicz, Remigiusz Jezierski i Tomasz Frankowski.

Zgodnie z zapowiedzią, trener Michał Probierz wysłał do boju dwie jedenastki, na pierwszą i drugą połowę. Przez cały mecz żółto-czerwoni mieli przewagę, a zwycięstwo mogło być nawet wyższe, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz, a Tumicz trafił tylko w poprzeczkę.

Wcześniej jednak, bo już w 7. minucie, napastnik Jagi był skuteczniejszy i po zagraniu Marco Reicha otworzył wynik meczu. Na 2:0 podwyższył były gracz "Niebieskich" Remigiusz Jezierski, który ograł obrońcę oraz bramkarza Ruchu i z bliska trafił do siatki.

Wynik ustalił w drugiej połowie Tomasz Frankowski, wykańczając strzałem głową precyzyjne dośrodkowanie Vahana Geworgyana.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Tumicz (7), 2:0 - Jezierski (14), 3:0 - Frankowski (57).
Jagiellonia (I połowa): Gikiewicz - Norambuena, Skerla, Cionek, Jarecki, Reich, Stano, Hermes, Adolfo, Tumicz, Jezierski.
Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Lewczuk, Daniel, Gogol, Król, Gevorgyan, Zawistowski, Bruno, Renusz, Frankowski, Fidziukiewicz.

Ruch: Perdijić (46' Struski) - Nykiel (57' Jakubowski), Stawarczyk (70' Straka), Sadlok (46' Kieruzel), Brzyski (61' Lesik) - Grzyb (65' Feruga), Baran, Straka (46' Nowacki), Pulkowski (77' Fabusz), Grischok (46' Balaz) - Janoszka (46' Sobiech).