Jagiellonia Białystok - MOSP-Jagiellonia Białystok 1:2

Piłkarze MOSP (żółto-czerwone stroje) byli lepsi w jagiellońskich derbach
Piłkarze MOSP (żółto-czerwone stroje) byli lepsi w jagiellońskich derbach Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Młodzieżowy futbol. W białostockich derbach Jagiellonii derbach lepszy był MOSP. Wygrała ta drużyna, która popełniła o jeden błąd mniej.

W meczu na szczycie grupy mistrzowskiej juniorów młodszych zmierzyły się dwie ekipy białostockiej Jagi. Prowadzona przez Dariusza Bayera Jagiellonia SSA przegrała z MOSP-Jagiellonia Mirosława Mojsiuszki 1:2.

Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, bo obie drużyny w dotychczasowych występach nie straciły nawet gola, bez kłopotów ogrywając kolejnych przeciwników.

- Nie ukrywam, że dla obu drużyn była to bardzo prestiżowa potyczka. W pierwszej połowie mieliśmy niewielką przewagę, czego efektem był gol w 30. minucie. Po dobrym podaniu za linię obrońców z kilkunastu metrów nie do obrony uderzył Kacper Muszyński. Mieliśmy jeszcze jedną dobrą okazję, ale po uderzeniu Kamila Mrowińskiego piłka trafiła w słupek - opowiada Mojsiuszko.

W drugiej odsłonie więcej do powiedzenia mieli zawodnicy Dariusza Bayera. Już kilkadziesiąt sekund po zmianie stron wyrównał Artur Błoński, wykorzystując zbyt krótkie wybicie piłki przez rywali po rzucie rożnym.

W kolejnych dwóch sytuacjach znakomicie spisał się bramkarz MOSP Kacper Szarejko. W 57. minucie błąd popełnili gospodarze, a z prezentu skorzystał Patryk Chmielewski, ustalając wynik spotkania.