IV liga piłkarska: Piast przegrał z Hetmanem Tykocin 1:2

Piłkarze Hetmana Tykocin (czerwone koszulki)bardzo pomogli imiennikowi z Białegostoku, wygrywając z Piastem. Fot. Bogusław F. Skok
Do niespodzianki doszło w zaległym meczu 16. kolejki. W Białymstoku drugi w tabeli Piast przegrał 1:2 z przedostatnim Hetmanem Tykocin.

Z takiego rezultatu na równi z Hetmanem może się cieszyć jego imiennik z Białegostoku, który dzięki temu poważnie zbliżył się do III ligi.

W spotkaniu na stadionie przy ul. Elewatorskiej od początku nie było widać przepaści, dzielącej w tabeli oba kluby. Zespół Piasta częściej był przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Goście z Tykocina często przecinali niedokładne podania, wyprowadzali kontrataki i byli groźniejsi od przeciwników.

Nie ma spokoju z tyłu

W 41. minucie do odbitej piłki dopadł przed polem karnym Tomasz Surwiło i ładnym strzałem zaskoczył Daniela Krystosika.

Na początku drugiej połowy wyrównał Michał Klimowicz, który wkrótce zmarnował dwie dogodne sytuacje podbramkowe. To się zemściło. Tuż przed końcem po dośrodkowaniu z rzut wolnego Marcin Klej uderzeniem głową zapewnił gościom zwycięstwo.

- Mamy teraz spory ból głowy i ciężko nam będzie się po tej porażce podnieść. Nie ma spokoju z tyłu, bramkarz gra niepewnie i to rzutuje na postawę pozostałych formacji - podsumowuje trener Piasta Jacek Bayer.

Remis w Szczuczynie

W innym zaległym meczu Wissa Szczuczyn zremisowała u siebie bezbramkowo z Iskrą Narew. Dla gości, po pokonaniu kilka dni temu Piasta 5:3 to kolejny dobry wynik po serii wiosennych niepowodzeń.

WYNIKI
Piast Białystok - Hetman Tykocin 1:2 (0:1). Bramki:0:1 - Surwiło (41), 1:1 - Klimowicz (53), 1:2 - Klej (86).
Wissa Szczuczyn - Iskra Narew 0:0.

1. Hetman B. 23 53 46:22
2. Piast 23 41 48:23
3. Gryf 23 41 40:20
4. Promień 23 40 41:29
5. Tur 23 40 35:24
6. Pomorzanka 23 38 42:36
7. Michałowo 23 37 26:22