25-09-2021 bialystok pilka reczna bestios padwa ii zamosc fot. wojciech wojtkielewicz / kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszych meczach nowego sezonu II ligi piłki ręcznej Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka pokonał Pabiks Impact II Pabianice 38:22, a Bestios Białystok przegrał z MKS Padwa II Zamość 28:36.

Wystartowała II liga piłki ręcznej mężczyzn. Spragnieni sportowej rywalizacji kibice wypełnili halę w Dąbrowie Białostockiej, w której Szczypiorniak w pierwszym spotkaniu nowego sezonu podejmował rezerwy Pabiksu Impact Pabianice. Gospodarze nie zawiedli swoich sympatyków i pewnie wygrali 38:22. - Dominowaliśmy na boisku, a przełomowy moment nastąpił na 10 minut przed końcem pierwszej połowy, gdy zdobyliśmy cztery bramki z rzędu wychodząc na prowadzenie 11:7. Od tego momentu tylko powiększaliśmy swoją przewagę - powiedział nam jeden z trenerów Szczypiorniaka Mirosław Tokajuk. Z bardzo dobrej strony pokazał się Adam Lewkowicz, który zdobył 8 bramek, ale także wyróżnił się w obronie.

W Białymstoku Bestios nie dał rady rezerwom Padwy Zamość przegrywając 28:36. Białostoczanie dotrzymywali kroku rywalom do 15 minuty. Wówczas to goście z wyniku 7:6 doprowadzili do 10:6 na swoją korzyść i zaczęli dominować na parkiecie hali SP 50.

Trzecia drużyna z naszego regionu SPR Nowe Piekuty pauzowała.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Pabiks IMPACT II Pabianice 38:22 (16:9)
Szczypiorniak: Kiedysz, Zakrzewski - Lewkowicz 8, Dziemiach 7, Citko 5, Pers 5, Kowalczyk 4, Płoński 4, Antonik 2, Siemaszko 2, Konstańczuk 1.

Bestios Białystok - Padwa II Zamość 28:36 (13:19)
Bestios: Kudzinowski - Kalinowski 8, Kowalczuk 6, Kniotek 5, Szczepański 4, Łapiński 2, Gawza 2, Jaskurzyński 1, Jackowski, Dyśko, Owczarczuk, Chaściłowicz.

Inne wyniki 1. kolejki: Victoria Łódź - Agrykola Ochota Warszawa k. 2:4 21:21 (14:13), AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa 37:29 (21:15), Trójka Ostrołęka - Olimpia Biała Podlaska 26:21 (14:8).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani