II liga piłkarska. W derbach Wigry lepsze od Sokoła

Piłkarze Wigier (pomarańczowe koszulki) uporali się w derbach z Sokołem
Piłkarze Wigier (pomarańczowe koszulki) uporali się w derbach z Sokołem Wojciech Oksztol
W drugoligowych derbach województwa podlaskiego Sokół Sokółka przegrał u siebie 0:2 z Wigrami Suwałki. Gospodarze są czerwoną latarnią tabeli.

- Wigry zwyciężyły zasłużenie i co do tego nie ma żadnych wątpliwości - komentuje Sławomir Kopczewski, trener zespołu z Sokółki, który poniósł już cztery porażki z rzędu i jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie. Po zagraniu Audriusa Brokasa Łukasza Trudnosa z niewielkiej odległości zaskoczył Łukasz Słowicki.

W drugiej odsłonie Sokół miał kilka okazji do doprowadzenie do remisu. Szanse marnowali też przyjezdni, aż w 90. minucie gospodarzy pogrążył rezerwowy Wigier Tomasz Barczak.
- Jestem zadowolony, że w końcu przełamaliśmy się i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do skuteczności, która była kiepska - mówi opiekun suwalczan Donatas Vencevicius.