II liga piłkarska: Pogromu nie było

Wojciech Drażba (ted) [email protected] tel. 085 748 95 34
Najwyżej do piłki skacze Andrzej Niewulis z Wigier
Najwyżej do piłki skacze Andrzej Niewulis z Wigier Fot. Wojciech Drażba
Dzidosław Żuberek strzelił zwycięskiego gola dla Freskovity Wysokie Mazowieckie dopiero w ostatniej minucie gry. W derbach województwa Wigry Suwałki wygrały z ŁKS Łomża 2:0.

Nie zlekceważyliśmy rywala, ale łomżanom wychodziło przeszkadzanie w naszych poczynaniach i do końca drżeliśmy, żeby nie stracić przypadkowej bramki - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Gospodarze od razu zaatakowali, ale w ich akcjach brakowało ostatniego podania. Daniel Ołowniuk w 7. minucie trafił w słupek bramki Rafała Kuzi. Bramkarz ŁKS został pokonany kwadrans później. Z lewej strony zacentrował Kamil Lauryn, a czyhający na okazję Ołowniuk z ośmiu metrów uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron ambitna łomżyńska młodzież z minuty na minutę nawiązywała coraz to bardziej wyrównaną walkę. Mateusz Laskowski i Cezary Antolak oddali nawet celne strzały, które wyłapał Karol Salik, jeszcze jesienią bramkarz ŁKS.

Kropkę nad "i" suwalczanie postawili siedem minut przed końcem. Po uderzeniu Sławomira Kleczkowskiego piłkę trącił jeden z przyjezdnych i Kuzia po raz drugi musiał wyjmować ją z siatki.

- Moim zdaniem, był to samobójczy gol - przekonuje Ryszard Milewski, trener ŁKS. - Przyjechaliśmy do Suwałk po kolejną lekcję futbolu. Taka na pewno przyda się nam w przyszłym sezonie, już w trzeciej lidze.

"Mleczni" w dramatycznych okolicznościach pokonali Stal Poniatowa 2:1. Zanosiło się na remis, ale gola na wagę trzech punktów strzelił Żuberek, który ładnym strzałem w długi róg nie dał szans Tomaszowi Judkowiakowi.

Wyniki 27. kolejki
Wigry Suwałki - ŁKS Łomża 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Ołowniuk (19), 2:0 - Kleczkowski (83).
Wigry: Salik - Bucholc, Niewulis, Makarewicz, Lauryn, Makuszewski, Rybkiewicz, Drągowski (62. Danilczyk), Kowalski (73. Bajko), Świerzbiński (46. Kleczkowski), Ołowniuk.
ŁKS: Kuzia - Urban, Tarnowski, Możarowski, Dembski, Antolak, Trzaska, Mateusz Sowa, Cychol, Walendziewski (57. Remiszewski), Laskowski (88. Maciej Sowa).
Freskovita Wysokie Mazowieckie - Stal Poniatowa 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Jakuszewski (11), 1:1 - Dziedzic (83), 2:1 - Żuberek (90).
Freskovita: Sandomierski - Bartkiewicz, Kołłątaj, Jurkowski (55. Jegliński), Galiński, Karwacki (61. Janik), Zalewski, Jakuszewski, Kołodziejczyk (70. Trzaskalski), Żuberek, Bzdęga.
Okocimski Brzesko - Górnik Wieliczka 0:1, Concordia Piotrków Trybunalski - Ponidzie Nida Pińczów 2:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Start Otwock 2:2, Sandecja Nowy Sącz - Jeziorak Iława 1:0, Przebój Wolbrom - Hetman Zamość 3:2, Pelikan Łowicz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0, Kolejarz Stróże - OKS 1945 Olsztyn 1:1.

Program 28. kolejki
1-3 maja: Górnik - Freskovita, OKS Olsztyn - Okocimski, Stal - Concordia, Ponidzie - Sokół, Start - Sandecja, Jeziorak - Przebój, Hetman - Pelikan, KSZO - Wigry, ŁKS - Kolejarz.